Dom dla samotnych rodziców z dziećmi prawie gotowy

Dom dla samotnych rodziców z dziećmi prawie gotowy

Rybnik zmodernizował opuszczony budynek wielorodzinny przy ul. Świerklańskiej 4 w dzielnicy Meksyk. Powstał tam dom dla samotnych matek i ojców z dziećmi oraz kobiet w ciąży. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tam już w maju.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

O modernizacji budynku przy ulicy Świerklańskiej pisaliśmy już tutaj. Po modernizacji został przystosowany do pełnienia usług socjalno-społecznych. Jak mówił Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera:

To inwestycja bardzo potrzebna dla naszego miasta. Zapewnienie opieki dla rodziców z małymi dziećmi i kobiet w ciąży w trudnej sytuacji życiowej to ważne zdanie z zakresu pomocy społecznej. Placówka będzie mogła udzielić potrzebującym schronienia i wsparcia w sytuacji kryzysowej

Dziś w swoich mediach społecznościowych Prezydent pochwalił się zdjęciami niektórych pomieszczeń:

Wykonawcą zadania jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „ECOMPLEX”. Jak zapewnia Prezydent Kuczera:

To miejsce ma spowodować odbicie od kryzysu rodzinnego. To ma być, jak skok na trampolinie w kierunku lepszego życia

Pod postem Piotra Kuczery nie brakuje braw i gratulacji. Jednak mieszkańcy zwracają uwagę na pewien problem:

Świetne miejsce.
Jedyny problem, jaki widzę do rozwiązania, to podchmielone towarzystwo na wiecznej imprezie tuż przy betonowym płocie przy stacji Shell. Zabunkrowali się w dolince w bezpośrednim sąsiedztwie i świetnie się bawią… Regularne monitorowanie okolicy bardzo wskazane…

pisze Pani Dorota

A za domem menele codzienne zgromadzenia i obrazki jak ta lala, idealne dla małych dzieci

potwierdza Pan Sławomir

Miejmy nadzieję, że miasto będzie monitorowało tak wspaniały obiekt.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.