dom dla samotnych rodziców

Dom dla samotnych rodziców z dziećmi prawie gotowy

Rybnik zmodernizował opuszczony budynek wielorodzinny przy ul. Świerklańskiej 4 w dzielnicy Meksyk. Powstał tam dom dla samotnych matek i ojców z dziećmi oraz kobiet w ciąży. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tam już w maju.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O modernizacji budynku przy ulicy Świerklańskiej pisaliśmy już tutaj. Po modernizacji został przystosowany do pełnienia usług socjalno-społecznych. Jak mówił Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera:

To inwestycja bardzo potrzebna dla naszego miasta. Zapewnienie opieki dla rodziców z małymi dziećmi i kobiet w ciąży w trudnej sytuacji życiowej to ważne zdanie z zakresu pomocy społecznej. Placówka będzie mogła udzielić potrzebującym schronienia i wsparcia w sytuacji kryzysowej

Dziś w swoich mediach społecznościowych Prezydent pochwalił się zdjęciami niektórych pomieszczeń:

Wykonawcą zadania jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „ECOMPLEX”. Jak zapewnia Prezydent Kuczera:

To miejsce ma spowodować odbicie od kryzysu rodzinnego. To ma być, jak skok na trampolinie w kierunku lepszego życia

Pod postem Piotra Kuczery nie brakuje braw i gratulacji. Jednak mieszkańcy zwracają uwagę na pewien problem:

Świetne miejsce.
Jedyny problem, jaki widzę do rozwiązania, to podchmielone towarzystwo na wiecznej imprezie tuż przy betonowym płocie przy stacji Shell. Zabunkrowali się w dolince w bezpośrednim sąsiedztwie i świetnie się bawią… Regularne monitorowanie okolicy bardzo wskazane…

pisze Pani Dorota

A za domem menele codzienne zgromadzenia i obrazki jak ta lala, idealne dla małych dzieci

potwierdza Pan Sławomir

Miejmy nadzieję, że miasto będzie monitorowało tak wspaniały obiekt.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

mammografia Previous post Bezpłatna mammografia
serduszko Jejkowice Next post Serduszko na nakrętki w Jejkowicach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds