Dewastacja familoka

Dewastacja familoka

Jak informuje nas Czytelnik, niedawno na Osiedlu Familoków przy ul. Słowackiego miała miejsce dewastacja jednego z familoków. Z przekazanych informacji wynika, że grupa nastoletnich dziewczyn za pomocą metalowego narzędzia w ramach „rozrywki” zajmowała się „wydłubywaniem” cegieł jednego z familoków.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Uszkodzeniu uległa też ściana w mieszkaniu jednej z lokatorek familoka. W tej sprawie interweniował miejscowy dzielnicowy policji i inspektor budowlany z ZGKiM Czerwionka- Leszczyny. Mur familoka został już naprawiony – naprawił go własnym kosztem jeden z okolicznych mieszkańców.

Za taką postawę dziękujemy

mówi Czytelnik

Przesłano zdjęcia i filmik, na których widać moment dewastacji budynku. W razie powtórzenia się podobnego chuligaństwa zdjęcia i nagranie zostaną przekazane policji i UGiM Czerwionka – Leszczyny w celu identyfikacji sprawczyń.

Pamiętajmy, że za szkody wyrządzone przez niepełnoletnich odpowiadają RODZICE, warto więc swoimi dziećmi się zainteresować. Rodzice, czy wiecie co robią Wasze dzieci?

pyta Czytelnik, który poprosił nas o publikację materiału

Osoby, które są świadkami podobnych zdarzeń powinny reagować, gdyż takie osoby czują się bezkarne.

Zdjęcie: Czytelnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.