Bieg po moczkę i makówki

Czas święto biegania czyli „Bieg po moczkę i makówki”

2 listopada ruszają zapisy na „Bieg po moczkę i makówki”. To coroczne barwne zakończenie sezonu biegowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wystartują po raz dziewiąty

To będzie już dziewiąta edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych biegów w okolicy. „Bieg po moczkę i makówki” wyczekują setki biegaczy z regionu i nie tylko. Wydarzenie odbędzie się 19 grudnia tradycyjnie w Stanowicach.

Impreza ta ma magiczną moc. Po całym sezonie rywalizacji biegacze i biegaczki przyjeżdżają tutaj nie po ty by się ścigać. Od pierwszej edycji organizowany jest tutaj konkurs na najlepsze przebranie. Przebrania, uśmiechnięte twarze, wzajemna życzliwość organizatorów i uczestników, to coś co wyróżnia tą imprezę wśród setek innych. Przy tym wszystkim promocja śląskich tradycji. Można było zrobić coś lepszego? Odpowiedzią na to pytanie są coroczne zapisy, które kończą się często po 48 godzinach od startu!

Bieg w czasie pandemii

W tym roku imprez biegowych było jak na lekarstwo. Pandemia i obostrzenia powodują, że trudno utrzymać tą atmosferę sportowego wydarzenia jaka panowała przy okazji biegów. Czy Bieg po moczkę i makówki obroni swoją niesamowitą atmosferą w dobie koronawirusa? Pytamy o to Urszulę Menżyk- dyrektorkę biegu

Jestem pewna, że bieg się obroni . W dobie pandemii i ogólnego zmęczenia atmosferą panującą od marca ludzie spragnieni są zabawy i wspólnego świętowania. Nasz bieg to właśnie zapewnia , bardzo zabawne i mozolnie przygotowywane stroje są co roku wyczekiwane, a przez to większość uczestników zamiast się ścigać uczestniczy w barwnym korowodzie. Jedyny minus dzisiejszych czasów to fakt, że w tym roku nie będzie konkursu kibiców, mam jednak nadzieję, że na trasie ludzie z okien będą obserwować ten barwny korowód przebierańców pod nazwą 9 Bieg po moczkę i makówki

W tym roku o miejsca może być jeszcze trudniej. Organizatorzy przygotowują się na wystąpienie obostrzeń i z góry zakładają tylko 225 miejsc. Spieszcie się zatem i przygotujcie na 2 listopada.

Bieg odbędzie się 19-go grudnia 2020r.

Zapisy ruszają 2-go listopada o godz. 20.00.

Limit miejsc to 225 osób.

Opłata startowa wynosi 50 zł.

Regulamin będzie dostępny wkrótce.

Zapraszamy do profilu na FB —>>>9. Bieg po Moczkę i Makówki

Link do zapisów —->>>https://online.datasport.pl/zapisy/portal/form/?zawody=5591

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wszystkich Świętych Previous post W Wszystkich Świętych nie odwiedzimy grobów bliskich
kradzież Next post Niecodzienna kradzież