Bieg po moczkę i makówki

Czas święto biegania czyli „Bieg po moczkę i makówki”

2 listopada ruszają zapisy na „Bieg po moczkę i makówki”. To coroczne barwne zakończenie sezonu biegowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wystartują po raz dziewiąty

To będzie już dziewiąta edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych biegów w okolicy. „Bieg po moczkę i makówki” wyczekują setki biegaczy z regionu i nie tylko. Wydarzenie odbędzie się 19 grudnia tradycyjnie w Stanowicach.

Impreza ta ma magiczną moc. Po całym sezonie rywalizacji biegacze i biegaczki przyjeżdżają tutaj nie po ty by się ścigać. Od pierwszej edycji organizowany jest tutaj konkurs na najlepsze przebranie. Przebrania, uśmiechnięte twarze, wzajemna życzliwość organizatorów i uczestników, to coś co wyróżnia tą imprezę wśród setek innych. Przy tym wszystkim promocja śląskich tradycji. Można było zrobić coś lepszego? Odpowiedzią na to pytanie są coroczne zapisy, które kończą się często po 48 godzinach od startu!

Bieg w czasie pandemii

W tym roku imprez biegowych było jak na lekarstwo. Pandemia i obostrzenia powodują, że trudno utrzymać tą atmosferę sportowego wydarzenia jaka panowała przy okazji biegów. Czy Bieg po moczkę i makówki obroni swoją niesamowitą atmosferą w dobie koronawirusa? Pytamy o to Urszulę Menżyk- dyrektorkę biegu

Jestem pewna, że bieg się obroni . W dobie pandemii i ogólnego zmęczenia atmosferą panującą od marca ludzie spragnieni są zabawy i wspólnego świętowania. Nasz bieg to właśnie zapewnia , bardzo zabawne i mozolnie przygotowywane stroje są co roku wyczekiwane, a przez to większość uczestników zamiast się ścigać uczestniczy w barwnym korowodzie. Jedyny minus dzisiejszych czasów to fakt, że w tym roku nie będzie konkursu kibiców, mam jednak nadzieję, że na trasie ludzie z okien będą obserwować ten barwny korowód przebierańców pod nazwą 9 Bieg po moczkę i makówki

W tym roku o miejsca może być jeszcze trudniej. Organizatorzy przygotowują się na wystąpienie obostrzeń i z góry zakładają tylko 225 miejsc. Spieszcie się zatem i przygotujcie na 2 listopada.

Bieg odbędzie się 19-go grudnia 2020r.

Zapisy ruszają 2-go listopada o godz. 20.00.

Limit miejsc to 225 osób.

Opłata startowa wynosi 50 zł.

Regulamin będzie dostępny wkrótce.

Zapraszamy do profilu na FB —>>>9. Bieg po Moczkę i Makówki

Link do zapisów —->>>https://online.datasport.pl/zapisy/portal/form/?zawody=5591

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wszystkich Świętych Previous post W Wszystkich Świętych nie odwiedzimy grobów bliskich
kradzież Next post Niecodzienna kradzież

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds