Ciekawy projekt "Małe Miasto Żory"

Ciekawy projekt „Małe Miasto Żory”

W dniach 28.08-01.09.2023 roku Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Otylii Jędrzejczak, we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, Gminą Miejską Żory oraz Fundacją BGK organizują projekt grantowy pod nazwą Małe Miasto Żory” w formie półkolonii.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Małe Miasto to projekt skierowany dla dzieci w wieku 8-12 lat. Jest to symulacja dorosłego życia w mieście specjalnie stworzonym na potrzeby projektu.

Przez 5 dni, mali uczestnicy uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. W tym czasie biorą udział w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców, reprezentujących różne branże.
Za wykonane czynności uczestnicy otrzymują walutę „Małego Miasta”, którą mogą wydać od razu lub pomnożyć odkładając na lokacie w Banku, a następnie dokonać zakupów w Sklepie Marzeń.

Na terenie „Małego Miasta” funkcjonuje Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy, Bank oraz inne instytucje. Po projekcie, na terenie gminy powstaje realna inwestycja małomiasteczkowa dla dzieci.
Główny cel projektu to przekazanie dzieciom w wieku 8-12 lat wiedzy na temat obrotu i wartości pieniądza oraz pokazanie mechanizmów funkcjonowania gospodarki (czym jest praca, wynagrodzenie, podatki etc.) oraz integracja pomiędzy dziećmi zdrowymi, a dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Do tej pory projekt był realizowany wyłącznie przez stowarzyszenia oraz fundacje, a Żory są pierwszym samorządem, który pozyskał taki grant!

Więcej na temat projektu tutaj.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Małe Miasto” – edycja VI

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

sesja bez zaskoczenia Previous post Bez większego zaskoczenia przebiegła sesja RM w Czerwionce-Leszczynach
Brudny Harry na sesji Next post „Brudny Harry” znów przemówił, czyli Grzegorz Wolnik na sesji