Budżet obywatelski – głosowanie w Rybniku

Budżet obywatelski – głosowanie w Rybniku

Już od dziś do 23.10. mieszkańcy Rybnika będą mogli głosować, oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Głosowanie tradycyjne

Jak informuje miasto Rybnik, aby zagłosować tradycyjnie, należy udać się do Punktu Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20). Po podaniu danych osobowych, pracownicy wydają kartę do głosowania. Na karcie do głosowania głosujący wpisuje numer projektu lokalnego lub/i numer projektu ogólnomiejskiego. Można zagłosować tylko jeden raz.

Karty do głosowania będzie można pobrać:

  • poniedziałek – czwartek w godz. 10.00 – 18.00,
  • piątek w godz. 10.00 – 13.00. 

Głosowanie online

Na stronie internetowej Rybnika, pojawi się zakładka głosuj, która przekieruje do strony, gdzie będzie można oddać głos. Po wpisaniu swoich danych osobowych, będzie można zagłosować na swój projekt. Jak informuje miasto:

Głosowanie elektroniczne rozpocznie się w poniedziałek, 19 października br. o godz. 08.00, a zakończy w piątek, 23 października br. o godz. 24.00

Wszystkie projekty – lokalne i ogólnomiejskie są wybierane w drodze głosowania. Minimalna liczba głosów, jaka musi być oddana na dany projekt ogólnomiejski musi wynieść 4000. Zaś w przypadku projektów lokalnych – minimalna liczba głosów stanowić musi 5% liczby mieszkańców dzielnicy miasta, której projekt dotyczy.

Lista projektów:

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.