dzieci wakacje

Bon 500 plus na wakacje dla każdego dziecka

Kolejna część programu Rodzina 500+ to bon na wczasy. Bon, który dostaną rodzice wszystkich dzieci na sfinansowanie ich wypoczynku letniego.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Sejm w piątek 19 czerwca wieczorem uchwalił ustawę dotycząca bonu turystycznego. Ponieważ Senat musiał nanieść poprawki, ostateczne uchwalenie ustawy nastąpiło w środę 15 lipca.

Zamiast zapowiadanego wcześniej świadczenia 1000 plus, polskie rodziny otrzymają Bon Turystyczny o wartości 500 zł.
Na początku Senat wnioskował by bon miał wartość 1000 zł i na dodatek by dostali go także seniorzy, ale ostatecznie Sejm odrzucił tę poprawkę. W przeciwieństwie do stałego świadczenia 500 plus bon turystyczny dostaną dzieci także rodziców pracujących w innych krajach UE, a dzieci z niepełnosprawnością bon w podwójnej wysokości czyli o wartości 1000 zł.

Bon 500 plus

  • Za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Usługi realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego tylko na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka.
  • Na dziecko przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł. A także jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • W przypadku gdy kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  • Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości przysługującego jej świadczenia.
  • Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.
  • Bon ma być ważny do końca 2022 roku.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Źródło: Strefa Biznesu
Zdj. Pixabay

zamknięte przedszkole Previous post Zamknięte przedszkole w Czerwionce-Leszczynach
pieniądze Next post Metodą”na policjanta” wyłudziła 30 tysięcy