Bilety MZK dostępne online

W ramach nowej usługi Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, bilety kupić można nawet w dziesięć sekund, bez kontaktu ze sprzedawcą. 

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Pasażer zainstalować może odpowiednią aplikację na swoim smartfonie, za pomocą której kupi bilet w formie elektronicznej wraz z odpowiadającym mu kodem QR. Nową formę zapłaty za przejazd rekomenduje podróżnym Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK Jastrzębie:

Jestem przekonany, że to ruch we właściwym kierunku. Nowy system nie tylko zdecydowanie ułatwi zakup biletu, ale także ograniczy bezpośredni kontakt z kierowcą, co w obecnej sytuacji epidemicznej jest bardzo ważne

Przydatna aplikacja

W aplikacji mobilnej zakupić można bilet jednorazowy, a na stronie internetowej www.zbiletem.pl bilety miesięczne, dwutygodniowe i tygodniowe. Od października bilet okresowy obowiązywał będzie również na obszarze komunikacji rybnickiej. MZK wznawia więc współpracę
z rybnickim Zarządem Transportu Zbiorowego – jeden wspólny bilet okresowy oznacza powrót do programu pilotażowego wdrożonego tymczasowo na początku roku.

Międzygminny Związek Komunikacyjny wyjaśnia szczegóły funkcjonowania usługi:

Dystrybucja biletów jednorazowych odbywała się za pośrednictwem aplikacji mobilnej „zbiletem”, dostępnej bezpłatnie w sklepach AppStore i Google Play. Logowanie do aplikacji następuje po podaniu numeru telefonu. Krok drugi to wybranie odpowiedniego biletu i formy płatności. Podróżując w grupie można kupić kilka biletów. Po dokonaniu zapłaty bilet, wraz z kodem QR, wyświetli się na ekranie urządzenia mobilnego. Posiadacze biletu okresowego zobowiązani są do rejestracji przejazdu po wejściu do autobusu. Należy w tym celu zeskanować kod QR, korzystając z funkcji skanowania kodu QR lub NFC

Zakupiony w aplikacji bilet podlega kontroli, tak samo jak ten nabyty drogą tradycyjną. Pasażer pokazać musi kontrolerowi ekran smartfona
z widokiem biletu zapisanego w aplikacji albo podać do zeskanowania dołączony kod QR. W końcu trzecia droga weryfikacji to wpisanie numeru PESEL pasażera w aplikacji kontrolerskiej. Jest to jednak forma kontroli możliwa jedynie w przypadku biletów okresowych.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Przemoc z “miłości” do ojca

Węgiel koksowy na liście surowców strategicznych

Wyniki ankiety Aktywnych Społecznie

Będą oczyszczacze powietrza dla niektórych przedszkoli

przemoc Previous post Przemoc z „miłości” do ojca
Next post Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds