„Szkoła z gigantami”

„Szkoła z gigantami”

Właśnie rusza rejestracja do udziału w „Szkole z Gigantami – programowanie w czterech wymiarach gamingu”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Bezpłatne webinaria

„Szkoła z gigantami” jest trzecią edycją ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Odbędzie się 10.05. – 21.05.2021 r. Jej Patronami Honorowymi są Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze miast.

Bezpłatne webinary z programowania i matematyki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych odbędą się na kanale YouTube. Zajęcia podzielone są na 2 grupy: 7-11 lat oraz 12-19 lat. Będą poprowadzone przez najlepszych programistów. Celem wydarzenia jest inspiracja dzieci do tworzenia własnych gier czy stron, po to, by zmienić bierne korzystanie z internetu w aktywne i kreatywne.

Młodsi uczestnicy

Dla młodszych uczestników przygotowano 4 spotkania tematyczne z zakresu różnych rozrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal. Jak przekonują organizatorzy, poprzez udział w webinarium zyskuje się bardzo efektowną naukę, zez wychodzenia z domu:

Dzięki nowatorskim zajęciom i sprawdzonym metodom, uczniowie w bardzo szybki sposób poznają kluczowe zagadnienia związane z programowaniem, takie jak: pętle, klonowanie, komunikaty, instrukcje warunkowe i inne. Ponadto zaprezentowane zostaną procesy pracy nad designem gier i aplikacji na różnych stadiach zaawansowania. Jest to niepowtarzalna możliwość poznania programowania w praktycznym podejściu i w krótkim czasie

Starsi uczestnicy

Z kolei zajęcia dla starszych uczestników będą przyjaznym wprowadzeniem w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS oraz języka JavaScript. Uczestnicy stworzą w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się jak je opublikować w sieci.

SZKOŁA Z GIGANTAMI to nie tylko zajęcia z programowania. Zeszłoroczne wyniki egzaminów ósmoklasisty z matematyki na średnim poziomie 46% pokazały, że istnieje duży problem w tym zakresie. Postanowiliśmy więc poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia, właśnie z matematyki. MATEMATYCZNI GIGANCI – to dwa tematyczne webinary dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów, którzy chcieliby sprawdzić swoją wiedzę na podstawie testów próbnych, przygotowanych specjalnie dla nas przez egzaminatorów CKE. Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji – naszej nowej marki, dedykowanej uczniom, którzy chcą przygotować się do egzaminów ósmoklasisty i maturzysty z przedmiotów ścisłych

tłumaczy Dawid Leśniakiewicz – członek zarządu Giganci Programowania

Integracja

W „Szkole z gigantami” uczestnicy będą mogli się wzajemnie integrować, wymieniać doświadczeniami czy wspólnie programować.

Obecnie nawiązywanie osobistych relacji jest utrudnione, więc chcielibyśmy, aby uczestnicy Szkoły z Gigantami mieli szansę na poznawanie nowych kolegów dzięki pasji do kodowania. Jak wiemy, to właśnie dzięki wspólnemu hobby takie przyjaźnie mogą trwać całe życie. Wierzymy, że wiele takich znajomości przetrwa próbę lockdownu

mówi Adrian Czechowski – trener Giganci Programowania

Z roku na rok widoczny jest wzrost liczby uczestników akcji „Szkoła z Gigantami” oraz „Koduj z Gigantami”. W ramach konkursu rankingowego szkoły i nauczyciele mogą wygrać wartościowe nagrody i wziąć udział w organizowanych przez Gigantów Programowania oraz Microsoft webinarach z narzędzi online.

Organizatorem warsztatów „Szkoła z Gigantami” jest szkoła „Giganci Programowania”, którzy w trakcie nauki programowania rozwijają w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i kreatywność. Partnerem społecznym „Szkoły z Gigantami” są HAKERSI – ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji oraz rejestracja: tutaj

Informacja: UM Jastrzębie-Zdrój

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

.

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.