analizator laboratoryjny do szybkich testów na Covid-19

Analizator laboratoryjny dla WSS nr 3 w Rybniku

Oddział pediatryczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego rybnickiego szpitala otrzymał analizator laboratoryjny do szybkich testów wykrywających Covid-19.

Analizator laboratoryjny do szybkich testów FINECARE™ FIA METER PLUS wraz z zestawem odczynników i dyspenserem zakupiło Stowarzyszenie „Śląskie Perły”.

Pragniemy Państwa poinformować, iż po cichu, bez rozgłosu, nie tylko nie największym, ale nawet nie najmniejszym samolotem świata — po prostu zwykłą przesyłką kurierską został dziś dostarczony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku analizator laboratoryjny FINECARE™ FIA METER PLUS wraz z zestawem odczynników i dyspenserem – informuje Stowarzyszenie na swojej stronie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Fundusze uzyskano ze zbiórki pieniężnej prowadzonej wraz z posłem Maciejem Kopcem i europosłem Łukaszem Kohutem pod adresem https://zrzutka.pl/cr2ejf. Drugi taki analizator zafundowała oddziałowi pediatrii rybnicka firma BioStat.

Analizatory umożliwią szybkie uzyskiwanie wiarygodnych wyników ilościowych dla parametrów oznaczanych w krwi lub moczu, pozwalających zdiagnozować infekcję, cukrzycę, niewydolność nerek i inne choroby. Pozwolą również na wykonywanie szybkich testów immunofluorescencyjnych przeznaczonych do wykrywania zakażenia koronawirusem COVID-19 – dodaje dla wyjaśnienia poseł Kopiec.

Dziś odbyło się specjalistyczne szkolenie personelu z zakresu obsługi zakupionego analizatora.

Sprawy jak dotąd nie skomentował rzecznik WSS nr 3 Michał Sieroń, chociaż wytłumaczył w jaki sposób analizator znalazł się na oddziale.

Rzecznik wyjaśnił, że o ten konkretny sprzęt poprosiła organizatorów zbiórki ordynator pediatrii, dr Katarzyna Musioł, specjalista pediatrii oraz onkologii i hematologii dziecięcej.

Na koniec Śląskie Perły zapowiadają, że będą pomagać nadal: Koronawirus szybko nie odpuści, dlatego NADAL ZBIERAMY FUNDUSZE — przede wszystkim NA ZAKUP KOLEJNYCH PAKIETÓW TESTÓW !

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

opryskiwarka Previous post Rybnik dezynfekuje miasto
nowa rzeczywistość maturzysty Next post Nowa rzeczywistość maturzysty