akcja jsw

Akcja „Nie oczerniaj górnika”

Ruszyła akcja Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Fundacji JSW pod hasłem „STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika!”, której ambasadorem jest znany piłkarz, rodowity jastrzębianin – Kamil Glik.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji i oczerniania osób związanych z górnictwem oraz mieszkańców Śląska. Jak czytamy na stronie spółki:

Jastrzębska Spółka Węglowa, za pośrednictwem Fundacji JSW, w trosce o swoich pracowników, ich rodziny i lokalną społeczność postanowiła ruszyć z kampanią „STOP HEJTOWI! Nie oczerniaj górnika”, której głównym zadaniem będzie zmiana postaw społeczeństwa wobec mieszkańców Górnego Śląska, a w szczególności górników. Do akcji przyłączyli się ludzie ze świata sportu, telewizji i muzyki, którzy są związani z regionem i środowiskiem górniczym, w tym m.in. Justyna Święty – Ersetic, mistrzyni Europy w biegu na 400 m, członkowie kabaretów Kabaret Młodych Panów i Łowcy.B, trio muzyczne Frele oraz reprezentant Polski w piłce nożnej, rodowity jastrzębianin, który stał się twarzą kampanii – Kamil Glik. Żadna z tych osób nie bierze wynagrodzenia za udział w akcji

Odpowiedź na hejt

Kampania jest odpowiedzią na hejt, który w ostatnim czasie pada na górników, Ślązaków i ich rodziny. Ślązacy są na niego narażeni już nie tylko w internecie, ale także w prawdziwym życiu, np. podczas wyjazdów poza granice naszego województwa. Jak mówi Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzebskiej Spółki Węglowej:

Mimo apelu różnych śląskich instytucji i organizacji oraz śląskich mediów, hejt nie ustaje. Wierzymy, że nasza kampania przywróci prawdziwy, pozytywny wizerunek Śląska, górników i branży wydobywczej

Społeczeństwo nie rozumie charakteru pracy górników i znalazło sobie kozła ofiarnego. Jak podkreśla prezes Fundacji JSW oraz wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW SA, Artur Dyczko:

Stanęliśmy w obronie naszych pracowników i ich rodzin. To oni stanowią o wartości spółki, dlatego naszym zadaniem jest zapewnienie im bezpiecznego i stabilnego miejsca pracy oraz życia. Kampania wynika również z poczucia jedności i bliskości z lokalną społecznością, jest próbą podjęcia walki z pogłębiającymi się antagonizmami i dyskryminacją wobec mieszkańców regionu, w którym pracujemy i żyjemy

Sztab Kryzysowy oraz Zarząd JSW po wybuchu pandemii wprowadził wytyczne władz państwowych oraz Światowej Organizacji Zdrowia minimalizujące zagrożenie zarażeniem.

Aktualnie dwie kopalnie JSW – KWK Budryk oraz KWK Knurów-Szczygłowice są w stanie postoju. Ich załogi są w trakcie badań wymazowych.

Liczba zakażeń w JSW

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono do tej pory 3620 przypadków zarażenia koronawirusem. W Pniówku jest to 1591 osób, 1180 osób w Ruchu Zofiówka, 362 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 199 osób w kopalni Budryk, 284 w Ruchu Borynia oraz 4 w Ruchu Szczygłowice. Na kwarantannie przebywa 185 osób. Do dziś potwierdzono 800 przypadków wyzdrowienia.

Zdjęcie i źródło: JSW

Zobacz także: postojowe w PGG i JSW

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kg narkotyków Previous post Miał ponad kg narkotyków!
kąpieliska Next post Rybnik otwiera kąpieliska

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds