W Rydułtowach mieszkają alpaki

W Rydułtowach mieszkają alpaki

W Rydułtowach zamieszkały piękne alpaki Pani Joanny i Pana Kludiusza. Mają na imię Pepe, Franio i Lolek.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Jak informuje szczęśliwy Urząd w Rydułtowach – mają nowych, niezwykłych mieszkańców! To trzy alpaki – Pepe, Franio i Lolek. Na dodatek każda inna i wyjątkowa!

Pepe jest łagodnym i bezkonfliktowym samcem. Franio jest najstarszy w stadzie, więc pierwszy wdziera się w kolejkę do jedzenia. Jest duszą towarzystwa, lubi dzieci i kocha spacery. Z kolei Lolek jest najmłodszy, ale najbardziej charakterny. Lubi psocić, ale wygląda jak słodka maskotka.

To bardzo wdzięczne zwierzęta, które mogą być hodowane praktycznie wszędzie – szybko adaptują się do środowiska. Wygląda na to, że Rydułtowy zyskały bardzo przyjemne miejsce. Jak opowiadają właściciele – ma powstać miejsce rodzinnego wypoczynku. Będzie można usiąść, napić się kawy, skosztować lokalnych przysmaków, pospacerować. Będzie swojsko, przytulnie, a dzieci będą mogły się wspaniale bawić. Alpaki mają terapeutyczne działanie i wspaniale wpływają na dzieci. Kontakt z alpakami dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dlatego zooterapia jest tak cenna.

Właściciele zapewnili, że każdy rodzic z niepełnosprawnym dzieckiem, który będzie chciał skorzystać z tego zaplecza, będzie mógł to robić w jej zagrodzie bez ponoszenia kosztów!

Alpaki jeszcze się oswajają z nowym otoczeniem, ale Rydułtowy na pewno zyskały wspaniałe miejsce, które jest na pewno miłą i cieszącą oczy niespodzianką w tych trudnych czasach.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.