alpaki

W Rydułtowach mieszkają alpaki

W Rydułtowach zamieszkały piękne alpaki Pani Joanny i Pana Kludiusza. Mają na imię Pepe, Franio i Lolek.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak informuje szczęśliwy Urząd w Rydułtowach – mają nowych, niezwykłych mieszkańców! To trzy alpaki – Pepe, Franio i Lolek. Na dodatek każda inna i wyjątkowa!

Pepe jest łagodnym i bezkonfliktowym samcem. Franio jest najstarszy w stadzie, więc pierwszy wdziera się w kolejkę do jedzenia. Jest duszą towarzystwa, lubi dzieci i kocha spacery. Z kolei Lolek jest najmłodszy, ale najbardziej charakterny. Lubi psocić, ale wygląda jak słodka maskotka.

To bardzo wdzięczne zwierzęta, które mogą być hodowane praktycznie wszędzie – szybko adaptują się do środowiska. Wygląda na to, że Rydułtowy zyskały bardzo przyjemne miejsce. Jak opowiadają właściciele – ma powstać miejsce rodzinnego wypoczynku. Będzie można usiąść, napić się kawy, skosztować lokalnych przysmaków, pospacerować. Będzie swojsko, przytulnie, a dzieci będą mogły się wspaniale bawić. Alpaki mają terapeutyczne działanie i wspaniale wpływają na dzieci. Kontakt z alpakami dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dlatego zooterapia jest tak cenna.

Właściciele zapewnili, że każdy rodzic z niepełnosprawnym dzieckiem, który będzie chciał skorzystać z tego zaplecza, będzie mógł to robić w jej zagrodzie bez ponoszenia kosztów!

Alpaki jeszcze się oswajają z nowym otoczeniem, ale Rydułtowy na pewno zyskały wspaniałe miejsce, które jest na pewno miłą i cieszącą oczy niespodzianką w tych trudnych czasach.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

bojkot Previous post Bojkot? Właściciele restauracji mówią DOŚĆ i… się otwierają!
deklaracje Next post Nabór deklaracji wstępnych dot. wymiany kotłów w 2021 roku

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds