W Rydułtowach mieszkają alpaki

W Rydułtowach mieszkają alpaki

W Rydułtowach zamieszkały piękne alpaki Pani Joanny i Pana Kludiusza. Mają na imię Pepe, Franio i Lolek.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Jak informuje szczęśliwy Urząd w Rydułtowach – mają nowych, niezwykłych mieszkańców! To trzy alpaki – Pepe, Franio i Lolek. Na dodatek każda inna i wyjątkowa!

Pepe jest łagodnym i bezkonfliktowym samcem. Franio jest najstarszy w stadzie, więc pierwszy wdziera się w kolejkę do jedzenia. Jest duszą towarzystwa, lubi dzieci i kocha spacery. Z kolei Lolek jest najmłodszy, ale najbardziej charakterny. Lubi psocić, ale wygląda jak słodka maskotka.

To bardzo wdzięczne zwierzęta, które mogą być hodowane praktycznie wszędzie – szybko adaptują się do środowiska. Wygląda na to, że Rydułtowy zyskały bardzo przyjemne miejsce. Jak opowiadają właściciele – ma powstać miejsce rodzinnego wypoczynku. Będzie można usiąść, napić się kawy, skosztować lokalnych przysmaków, pospacerować. Będzie swojsko, przytulnie, a dzieci będą mogły się wspaniale bawić. Alpaki mają terapeutyczne działanie i wspaniale wpływają na dzieci. Kontakt z alpakami dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dlatego zooterapia jest tak cenna.

Właściciele zapewnili, że każdy rodzic z niepełnosprawnym dzieckiem, który będzie chciał skorzystać z tego zaplecza, będzie mógł to robić w jej zagrodzie bez ponoszenia kosztów!

Alpaki jeszcze się oswajają z nowym otoczeniem, ale Rydułtowy na pewno zyskały wspaniałe miejsce, które jest na pewno miłą i cieszącą oczy niespodzianką w tych trudnych czasach.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl