6-letni Rafał z Rybnika uratował swoją mamę. Podziękował mu premier

Gdy mama chłopca straciła przytomność, chłopiec wykazał się wzorcowym zachowaniem. Wiedział jak zareagować – zadzwonił na nr alarmowy i wezwał pomoc.

Maksymilian Glumek z Wydziału Centrum Powiadamiania Ratunkowego, opowiada:

Na początku powiedział, że jest dzieckiem i został sam w domu z mamą, a ta się przewróciła i leży nieprzytomna. Później sprawdził, czy oddycha, podał adres i ładnie się przedstawił, a ja połączyłem go z pogotowiem. Co ciekawe, dzieci raczej są spokojne. Nie zadają niepotrzebnych pytań. Nie wpadają w panikę.

Mama chłopca choruje na serce i już kiedyś ją ratował. Jak mówi pani Angelika – kiedyś zasłabła, prowadząc Rafała do przedszkola. Jechał radiowóz i Rafałek zaczął im machać.

Rafał spotkał się z premierem

30 stycznia Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Katowic, by pogratulować odwagi małemu bohaterowi.

Rafale, naprawdę wykazałeś się ogromną przytomnością umysłu. Wszyscy, tak jak ty, powinni mieć w pamięci ten numer – 112. To naprawdę może uratować życie – mówił Premier.

Wraz z wojewodą śląskim, Jarosławem Wieczorkiem, przekazali sześciolatkowi pamiątkowe upominki. W tym flagę państwową RP.

Źródło i zdjęcie: naszemiasto.pl

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego w Rybniku będą opłaty
Next post Kłusownictwo w Dębieńsku

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds