Kłusownictwo w Dębieńsku

Na jednej z grup na Facebooku internauta zamieścił poruszający wpis. Wygląda na to, że w Dębieńsku grasuje kłusownik, który zabija lisy, a jako trofeum odcina im ogony.

Oto wpis internauty:

„Nic dodać nic ująć – efekty bezprawnego kłusownictwa w Debieńsku. Zabijanie lisów i odcinanie im ogonów w XXI wieku? Proszę o udostępnianie, może w końcu ktoś się tym zajmie.
Zdjęcia wykonane na ulicy jesionka w Czerwionce – Leszczynach (Dębieńsko). Biedne lisy.”

Opinie komentujących

W komentarzach pod postem zawrzało. Wielu ludziom nie mieści się to w głowie, inni wręcz przeciwnie – uważają lisa jedynie za szkodnika. Oto przykładowe komentarze:

Szkodnikiem jest gdy wyniesie komuś ptactwo domowe z gospodarstwa (co nie usprawiedliwia mordowania i kłusownictwa),z drugiej strony poluje na gryzonie (które uznajemy też za szkodniki) skuteczniej niż koty,więc z tego punktu widzenia jest pożyteczny…

Idąc tym tropem człowiek jest największym szkodnikiem. Nie chodzi tu o decyzje, czy zwierze jest pożyteczne czy nie, chodzi o jego cierpienie. Co innego odstrzał myśliwych wyszkolonych do tego, a co innego mord kłusownika amatora.

Tylko,że to my ludzie do tego sami doprowadzamy. Po pierwsze to my wchodzimy z buciorami na ich tereny i wszystko betonujemy i wyrzucamy ich siłą z ich domów. Po drugie to my ludzie nie pozwalamy działać selekcji naturalnej i zasadzie wygra najsilniejszy, dokarmiając dzikie zwierzęta. Wiec nie morderstwo nigdy nie jest i nie będzie dobrym rozwiązaniem i nie powinno być na to zgody.

Szkodnik, ale kita się zawsze przyda, prawda? Pyk na olx za 500.

Niestety nie zabrakło też takich komentarzy:

Szkodnik tylko i nic więcej taki lis.

Dokładnie tak. To szkodnik. Pozatym każde koło łowieckie ma wytyczne odnośnie zwierzyn, które są do odstrzału.

Wielu komentujących wyraźnie myli odstrzał myśliwych z nielegalnym kłusownictwem.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post 6-letni Rafał z Rybnika uratował swoją mamę. Podziękował mu premier
stop plastikom Next post Stop plastikom w Czerwionce-Leszczynach: uchwała wycofana z porządku obrad!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds