linia 194 petycja

Zostawcie linię 194 w Czerwionce-Leszczynach! – petycja

Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach potwierdził obawy mieszkańców, dotyczące linii 194. Od stycznia będzie ona dojeżdżać tylko do Szczygłowic. Zaraz po tej kontrowersyjnej dla mieszkańców decyzji powstała petycja „Zostawcie linię 194 w Czerwionce-Leszczynach!”. Można ją podpisać w internecie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O zmianach informowaliśmy tutaj. Największą zmianą będzie zastąpienie linii 194 i 195 nowymi liniami 300 i 303, którymi pasażerowie dojadą do centrum przesiadkowego w Szczygłowicach. Zatem, by dostać się do Knurowa czy Gliwic, trzeba będzie skorzystać z przesiadki w Szczygłowicach. A to jak wiadomo zarówno wydłużony czas jak i konieczność zakupu biletu, o ile MZK Jastrzębie i ZTM Katowice nie podejmą w tej sprawie kompromisu.

Mieszkańcy nie zgadzają się z tą decyzją. I ciężko im się dziwić. Teraz dojazd do pracy czy szkoły będzie wydłużony. W obronie linii 194 powstała już petycja. Jak czytamy w jej treści:

Obsługiwana obecnie przez ZTM linia 194 od szeregu lat jest jedyną sensowną linią autobusową na terenie Czerwionki-Leszczyn, zapewniając zarówno przyzwoitą częstotliwość kursowania między dzielnicami miasta i częścią gminy jak i bezpośrednie połączenia z Gliwicami, ważnym ośrodkiem Metropolii, do którego dojeżdżają rzesze mieszkańców tam zatrudnione czy uczące się. W obliczu zagrożenia zmianami klimatycznymi, gdy cały cywilizowany świat zaczyna dostrzegać zalety i promować transport zbiorowy, zaplanowana po cichu całkowita likwidacja tego kręgosłupa komunikacyjnego Czerwionki-Leszczyn to jakaś ponura groteska.

Jeżeli kondycja finansowa gminy Czerwionka-Leszczyny wymusza szukanie oszczędności w obszarze transportu zbiorowego, to należy je rozpocząć od refleksji nad sensem pozostawania członkiem jastrzębskiego Międzygminnego Związku Komunikacyjnego, oferującego bardzo rzadko i coraz dziwniejszymi trasami kursujące autobusy, za które gmina płaci więcej niż za linię 194, a korzysta z nich bardzo niewielu mieszkańców.

Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec zaplanowanej likwidacji linii 194 na terenie Czerwionki-Leszczyn i wzywamy władze gminy do jej utrzymania z dotychczasową trasą i częstotliwością kursów!

Petycja jest dostępna tutaj. Petycja została podpisana przez Towarzystwo Entuzjastów Kolei.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

obchody Święta Niepodległości Previous post Obchody Święta Niepodległości 2021 r.
Szlachetna Paczka wystartowała Next post Szlachetna Paczka wystartowała!