Zawaliła się ściana kamienicy w Rybniku

Zawaliła się ściana kamienicy w Rybniku

Dziś ok. godz. 12:30 zawaliła się frontowa ściana kamienicy w centrum Rybnika. W budynku prowadzony był remont pomieszczeń.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Dziś w centrum Rybnika przy ulicy Sobieskiego zawaliła się frontowa ściana i stropy wewnątrz zabytkowej kamienicy. Budynek jest w rękach prywatnych i prowadzone w nim były prace remontowe. Jak powiedziała dla TVN 24, rzecznik śląskiej straży pożarnej – Aneta Gołebiowska:

W tym momencie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Wiadomo, że kamienica nie była zamieszkała. Pracownicy firmy remontowej zdążyli ją opuścić. Z sąsiedniego budynku ewakuowano siedem osób

Na miejscu działają służby – inspektorzy budowlani, karetki, grupa poszukiwawczo-ratunkowa z PSP w Jastrzębiu-Zdroju, pogotowie gazowe. Na okolicznych ulicach wstrzymano ruch, a na boisku przy ulicy Cmentarnej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejsce sprawdzali przewodnicy z specjalnie przeszkolonymi psami do poszukiwania ludzi.

Dopiero po potwierdzeniu, że nikt nie ucierpiał ekipy przystąpią do ręcznego odgruzowywania.

Zdjęcie: fot. Andrzej Grygiel (rmf24)

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.