Zawaliła się ściana kamienicy w Rybniku

Zawaliła się ściana kamienicy w Rybniku

Dziś ok. godz. 12:30 zawaliła się frontowa ściana kamienicy w centrum Rybnika. W budynku prowadzony był remont pomieszczeń.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Dziś w centrum Rybnika przy ulicy Sobieskiego zawaliła się frontowa ściana i stropy wewnątrz zabytkowej kamienicy. Budynek jest w rękach prywatnych i prowadzone w nim były prace remontowe. Jak powiedziała dla TVN 24, rzecznik śląskiej straży pożarnej – Aneta Gołebiowska:

W tym momencie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Wiadomo, że kamienica nie była zamieszkała. Pracownicy firmy remontowej zdążyli ją opuścić. Z sąsiedniego budynku ewakuowano siedem osób

Na miejscu działają służby – inspektorzy budowlani, karetki, grupa poszukiwawczo-ratunkowa z PSP w Jastrzębiu-Zdroju, pogotowie gazowe. Na okolicznych ulicach wstrzymano ruch, a na boisku przy ulicy Cmentarnej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejsce sprawdzali przewodnicy z specjalnie przeszkolonymi psami do poszukiwania ludzi.

Dopiero po potwierdzeniu, że nikt nie ucierpiał ekipy przystąpią do ręcznego odgruzowywania.

Zdjęcie: fot. Andrzej Grygiel (rmf24)

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl