Zmiana rozkładu jazdy w powiecie wodzisławskim

Zmiana rozkładu jazdy w powiecie wodzisławskim

Na wniosek mieszkańców w komunikacji miejskiej w powiecie wodzisławskim zajdą zmiany. Większość z nich to drobne, kosmetyczne poprawki. Zmiana rozkładu jazdy wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.

Zgodnie z informacją podaną przez Urząd Gminy w Gorzycach dziś w życie wchodzą następujące zmiany:

  • na trasie z Wodzisławia Śląskiego przez Skrzyszów do Gołkowic (linia 38), na której na wniosek pasażerów w dni nauki szkolnej uruchomiony zostanie dodatkowy kurs o 16:35. Następny kurs na tej trasie będzie odjeżdżał o 17:40.
  • na linii z Bukowa przez Nieboczowy i Pszów do Wodzisławia (linia 42) zrezygnowano z przejazdu przez Bluszczów. Na tej linii zgodnie z sugestiami pasażerów przyśpieszono o 15 minut kurs odjeżdżający dotychczas z Bukowa o 8:15 (teraz o 8:00) oraz dodano kurs z Wodzisławia Śl. do Nieboczów o 11:05 (w dni nauki szkolnej).
  • na linii z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju przez Czyżowice, Godów i Gołkowice (linia 36) obciążoną linię wspomoże dodatkowy kurs na linii z Wodzisławia Śl. do Gorzyczek przez Czyżowice (linia 35) o 14:25.
  • przyśpieszony o kwadrans zostanie kurs z Wodzisławia Śl. do Raciborza przez Gorzyce, Nieboczowy i Lubomię (linia 40), którego odjazd do tej pory miał miejsce o 8:30.
  • na linii 41 pojawi się nowy kurs z Lubomi do Wodzisławia Śl. przez Syrynię o godzinie 16:00.
  • na linii z Wodzisławia Śl. do Bluszczowa (linia 34) zostanie natomiast zlikwidowany kurs o 8:10. Uczniowie szkół podstawowych w Gorzycach i Rogowie będą mogli jednak skorzystać z kursu na linii 40 (odjazd z Wodzisławia o 8:15).

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

wycofają plastik z urzędu Previous post Wycofają plastik z urzędu miasta?
Wybuch gazu w Radlinie Next post Wybuch gazu w Radlinie