Wystawa Arsenał Maksa

Wystawa Arsenał Maksa

Wystawa Arsenał Maksa odbędzie się podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wystawa Arsenał Maksa, to wystawa militariów, szesnastoletniego Maksymiliana Podlejskiego, które zgromadził przez ostatnie 11 lat. Jest ona spełnieniem jego marzeń, oglądając na różnych imprezach sprzęt wojskowy, od samego początku chciał mieć swoją wystawę.

Wystawa odbędzie się podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim w godz. 12:00 – 18:00.

O wspaniałym, dzielnym Maksie wspominaliśmy już wielokrotnie na naszym portalu. Maks zachorował na rzadką chorobę Niemanna Picka typu C potocznie nazywana „dziecięcym alzheimerem”, której leczenie w Polsce nie jest refundowane i obecnie kosztuje 15 tys. miesięcznie, nieustannie co miesiąc.

Postanowiliśmy, że zrealizujemy marzenia Maksa, a jednocześnie będziemy prowadzić zbiórki publiczne na jego leczenie, oraz kampanie informacyjną. Wystawa ma charakter interaktywny, większość eksponatów można dotykać, przymierzać, czasem nawet skosztować.

mówią rodzice Maksa

Wydarzenie można śledzić tutaj.

Maksa będzie można wesprzeć na:
  • wpłacając darowiznę na stronie Fundacji „Zdążyć z Pomocą”,
  • w grupie LICYTACJE DLA MAKSA, gdzie można wsiąść udział w charytatywnych licytacjach, z których dochód jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rock Trendy w Pszowie Previous post Rock Trendy w Pszowie!
„Twoja Szansa – Twój Sukces” Next post „Twoja Szansa – Twój Sukces”

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds