Zapalenie metanu w KWK Budryk. Są ranni

Zapalenie metanu w KWK Budryk. Są ranni

Dziś w kopalni Budryk w Ornontowicach, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do zapalenia metanu. Trzech górników zostało rannych.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

AKTUALIZAJCJA:

Jak podaje rzecznik JSW, doszło do zapalenia metanu w pokładzie 405/1. Trzy osoby zostały lekko poparzone.

Jako, że nikt nie poniósł poważniejszych obrażeń, śmigłowce LPR wróciły do bazy.

_________________________________________________________________

Jak podaje RMF24 doszło do zapalenia metanu w kopalni KWK Budryk. Trzech górników jest poparzonych, a ich stan ocenią lekarze. Jak z kolei donosi onet – na miejsce wysłano dwa śmigłowce LPR.

Do wypadku doszło 1200 metrów pod ziemią. Nie są znane przyczyny zapalenia się metanu. Wydobycie na ścianie zostało wstrzymane, a załoga wycofana.

Zdjęcie: Wikipedia

Zobacz także: Ruszyła budowa nowoczesnej elektrociepłowni JSW Koks

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl