Dezynfekcja przystanków

Wodzisławski magistrat walczy z koronawirusem

Ze względu na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, władze Wodzisławia Śląskiego starają się do minimum ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zebraliśmy dla Was garść informacji na temat działań urzędu.

Automatyczna sygnalizacja na przejściach dla pieszych.

Od tej pory do odwołania, piesi nie muszą naciskać już żółtych przycisków. Zielone światło dla pieszych będzie zapalać się automatycznie, w każdym cyklu. Przyciski dodatkowo zostały zabezpieczone taśmą. To kolejna już tego typu prewencyjna akcja w naszym mieście. 

fot. wodzislaw-slaski.pl

Wyłączone zostały przyciski na przejściach dla pieszych, znajdujących się na drogach wojewódzkich i miejskich.

Opłata za parkowanie zniesione

Od 19 marca do odwołania Wodzisław Śląski zawiesza pobieranie opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania i niestrzeżonych płatnych parkingów miejskich.

Decyzja o tymczasowym zawieszeniu pobierania opłat za parkowanie jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i jest ściśle związana ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Likwidacja opłat parkingowych ma ułatwić funkcjonowanie osobom, które w obawie przed korzystaniem z komunikacji miejskiej poruszają się po Wodzisławiu Śląskim samochodami. Kolejną ważną kwestią jest ograniczenie dotykania parkomatów przez mieszkańców i pracowników obsługujących strefy parkingowe. Dzięki temu zmniejszy się możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz ograniczenie częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

Zawieszenie pobierania opłat za parkowanie jest także odpowiedzią na apel ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, skierowanego do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat parkingowych.

Przypominamy, że parking, znajdujący się przy szpitalu na ul. 26 Marca przeznaczony jest w pierwszej kolejności dla pacjentów oraz klientów tejże placówki.

Dezynfekcja

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim sukcesywnie poddają wodzisławskie przystanki dezynfekcji. Odkażanie ma na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa w przestrzeni publicznej.

fot. wodzislaw-slaski.pl

Pracownicy SKM-u dezynfekują wiaty przystankowe i rozkłady jazdy na terenie całego miasta. Akcję odkażania rozpoczęto 18 marca br. od przystanków znajdujących się w ścisłym centrum Wodzisławia Śląskiego, kolejno zmierzając w kierunku dzielnic.

Wsparcie psychologiczne.

W Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim uruchomione zostały psychologiczne dyżury telefoniczne dla osób objętych kwarantanną.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

P.I.W.O Previous post P.I.W.O, czyli dyskusja w mieście o mieście.
Premier wprowadza stan pandemii Next post Rząd wprowadza stan epidemii