pożar familoka

Większość mieszkańców familoka może wrócić do domu

Nabór budowlany zdecydował, iż mieszkańcy familoka na ulicy Słowackiego 2 w Czerwionce-Leszczynach, który ucierpiał w niedzielnym pożarze mogą wrócić do domu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W niedzielę, 19 września około godziny 19:20 znowu doszło do pożaru familoka na ul. Słowackiego 2. Poprzednie pożary były sprawką podpalacza w lutym 2020 roku. Jak już wspominaliśmy, tym razem prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia.

Jak potwierdza policja, śmierć poniósł mężczyzna:

W mieszkaniu podczas wybuchu pożaru znajdowały się dwie osoby. 66-letni właściciel mieszkania został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Niestety podczas sprawdzania obiektu w mieszkaniu odnalezione zostały zwłoki mężczyzny, którego tożsamość ustalają śledczy. Ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wskaże dokładną przyczynę śmierci mężczyzny. Czynności na miejscu prowadzone były przez policjantów pod nadzorem prokuratora oraz w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa. Teraz stróże prawa zajmą się wyjaśnieniem przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Z budynku ewakuowano ponadto 17 osób

Jak wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach, przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Gmina jest w kontakcie z mieszkańcami i udzieliła schronienia tym, którzy go potrzebowali.

Tymczasem otrzymaliśmy informację, iż nadzór budowlany zdecydował, że mieszkańcy mogą już wrócić do domu:

Otrzymaliśmy potwierdzenie z nadzoru budowlanego, że mieszkańcy familoka przy ul. Słowackiego 2, w którym wczoraj doszło do pożaru mogą wrócić do swoich mieszkań.
Po dokonaniu przeglądów: elektrycznego, kominiarskiego oraz zabezpieczeniu dachu nadzór budowlany wyraził zgodę na użytkowanie obiektu (w tym również mieszkania zlokalizowanego bezpośrednio pod wypalonym).
Wyłączone z użytkowania i zabezpieczone jest mieszkanie, w którym doszło do pożaru.
Uruchamiamy gminne służby, aby pomogły mieszkańcom w ponownym zasiedleniu budynku

informuje rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Hanna Piórecka-Nowak

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

zaproszenie na treningi Previous post Zaproszenie na treningi koszykówki chłopców-nabór uzupełniający
zgłoś rodzinę do szlachetnej paczki Next post Pomóż potrzebującym. Zgłoś rodzinę do Szlachetnej Paczki!