Wernisaż wystawy starych fotografii „Nędza wczoraj i dziś”

Wernisaż wystawy starych fotografii „Nędza wczoraj i dziś”

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na wernisaż wystawy starych fotografii pt. „Nędza wczoraj i dziś”, który odbędzie się w sobotę 21 sierpnia o godz. 13:30 w siedzibie GCK przy ul. Strażackiej 2.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj
lokalsi.net

Prezentowane na wystawie zdjęcia przypominają m.in. jak żyli nasi ojcowie, jak wyglądali, pracowali, bawili się, jakie były domy i zabudowania, po których pozostały już tylko wspomnienia. Niejednokrotnie na zdjęciach odnajdujemy nas samych, naszych rodziców i dziadków

zachęca Gminne Centrum Kultury w Nędzy

Większość z fotografii nie była wcześniej nigdzie publikowana i udostępniana. Wystawa powstała dzięki uprzejmości mieszkańców gminy, którzy udostępnili zdjęcia ze swoich prywatnych zbiorów, rodzinnych albumów i kronik, a także podzielili się swoją wiedzą i opowieściami o dawnych czasach.
Podczas wernisażu będzie okazja wysłuchać krótkiego wykładu Pani Małgorzaty Kozielskiej oraz Pana Krystiana Okręta, nt. historii Nędzy.

Rozbudowa kościoła/ GCK w Nędzy

Wystawa organizowana jest w ramach projektu, pt. „Nędza i Velke Hostice wczoraj i dziś – transgraniczna panorama”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa. PRZEKRACZAMY GRANICE.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.