W Świerklanach chcą autobusu dla swoich dzieci

W Świerklanach chcą autobusu dla swoich dzieci

W Świerklanach chcą autobusu szkolnego dla swoich dzieci. Złożono w tej sprawie petycję do wójta.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

W Świerklanach, na ulicy Szklarnia rodzice wraz z mieszkańcami przy wsparciu Stowarzyszenia Polska 2050 złożyli petycję do wójta gminy. Wynika z niej, że rodzice dzieci borykają się z problemem dotarcia swoich pociech do Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi w Świerklanach Dolnych

Na tej ulicy zdecydowana większość rodziców w trosce o bezpieczeństwo dzieci odwozi je do szkoły przed lekcjami i odbiera po ich zakończeniu.

Wynika to z faktu, że dzieci by dojść do szkoły muszą przebyć trasę ponad dwóch kilometrów i przejść przez ruchliwą DW932. Do tego przejście dla pieszych znajduje się od strony Marklowic, a nie w sąsiedztwie GAZ-SYSTEM, co dodatkowo wydłuża drogę

mówi nam Mateusz Kozielski ze Stowarzyszenia Polska 2050, autor petycji

Jest to niezwykle uciążliwe dla mieszkańców, a także uniemożliwia samodzielne przemieszczanie się dzieci. Według autora petycji, a także rodziców problem można rozwiązać w prosty sposób. Wystarczyłoby zmienić trasę przejazdu autobusu szkolnego. Petycja została złożona już w urzędzie gminy.

Do sprawy będziemy wracać. Czekamy na odpowiedź wójta Tomasza Pieczkę o stanowisko w tej sprawie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Antoni Kidyński