Alicja Klasik w Heidenhaim

Szermierka: Trzy medale Pucharu Europy w Heidenhaim!

W dniu 07 grudnia zawodniczki RMKS Rybnik wystartowały w Pucharze Europy w Heidenhaim. Dzięki swojej walecznej postawie Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak przywiozły dwa medale

Do walki stanęło 216 zawodniczek z całej Europy ale to nasze zawodniczki, ale to nasze zawodniczki dotarły do półfinałów. Niestety pech chciał, że trafiły na siebie w walce o wejście do finału. W pojedynku klubowych koleżanek lepsza okazała się mieszkanka Stanowic Alicja Klasik. Kinga tym razem musiała zadowolić się brązem. W finale natomiast alicja spotkała się z Rosjanką Ekaterina Kolbejewa, z którą przegrała o przysłowiowy „włos” 13:15!

Warto dodać, że tymi wynikami ALicja i Kinga zapewniły sobie start w mistrzostwach Europy w Poreczu (Chorwacja) w lutym 2020 roku oraz mistrzostwach świata kadetów w Salt Lake City (USA) w kwietniu 2020 roku.

Polki wystartowały również w walce drużynowej. Liderką reprezentacji była Alicja Klasik, która poprowadziła nasze zawodniczki do samego finału, do którego dotarły bardzo pewnie. W finale Polki spotkały się z Rosjankami. Jak na liderkę przystało Alicja w kluczowym pojedynku pokonała Rosjankę Bekmurzową i nasz reprezentacja zwyciężyła 45:44 zdobywając złoto Pucharu Europy. W składzie nasze reprezentacji zagrały: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (UKS Olimp Lubin) oraz Emilia Korkus (Muszkieter Gliwice).

Dobrze również zaprezentowała się Patrycja Frystacka, która zajęła 28 miejsce przegrywając że srebrną medalistką Mistrzostw Świata z Torunia, Włoszką, Caforio 15:13. 102 miejsce zajęła Liliana Porwoł,

Previous post
Next post Wariaci?!