termomodernizacja Boguszowice

Termomodernizacja w Boguszowicach

Rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej realizuje kolejne termomodernizacje budynków z miejskiego zasobu. Prace trwają w dzielnicy Boguszowice. Obiekty zyskają nie tylko na estetyce, ale też będą ogrzewane ekologicznie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


ZGM sukcesywnie prowadzi kompleksowe termomodernizacje w połączeniu z wymianą źródeł ciepła administrowanych przez siebie budynków mieszkalnych, likwidując kolejne „kopciuchy”.

Trwają m.in. prace w budynku przy ul. Bogusławskiego 5. Inwestycję za 338 757,12 zł realizuje PPUH GINEK Grzegorz Oślizło. Wykonano już roboty ociepleniowe elewacji, stropu piwnic i podłogi strychu. Kończone są roboty związane z wykonaniem instalacji centralnego ogrzewania mieszkań. Wykonawca deklaruje ukończenie wszystkich robót w pierwszej połowie maja – termin realizacji zgodnie z umową to 11 sierpnia br.

Budynek przy ul. Bogusławskiego 9

Nowe oblicze zyskuje też budynek przy ul. Bogusławskiego 9. Wykonawcą zadania jest PPHU MEDREM Sp. z o.o. Wykonywane są roboty związane z ociepleniem ścian zewnętrznych oraz podłogi strychu. Termin realizacji inwestycji wartej 562 167,94 zł brutto to 22 września br.

Termomodernizacja wraz ze zmianą sposobu ogrzewania, wykonywana będzie też w budynku przy ul. Bogusławskiego 10. Wykonawca – PPHU MEDREM Sp. z o.o. – oczekuje na dostawę stolarki okiennej i zamówionych materiałów oraz deklaruje rozpoczęcie robót z końcem kwietnia. Termin realizacji zadania przypada 22 września br., a wartość inwestycji zgodnie z umową wynosi 355 107,18 zł.

Termomodernizacja budynków mieszkalnych w Rybniku-Boguszowicach

Warto dodać, że wyżej wymienione inwestycje są częścią projektu pn. Termomodernizacja budynków mieszkalnych w Rybniku-Boguszowicach wraz z przyłączeniem do sieci gazowych – etap IA. Projekt obejmuje swoim zakresem kompleksową termomodernizację 10 wielorodzinnych budynków mieszkalnych znajdujących się w zasobach ZGM oraz wymianę wszystkich nieekologicznych źródeł ciepła (głównie piece kaflowe na węgiel) na nowoczesne dwufunkcyjne kotły gazowe. Wartość całkowita projektu wynosi 5 438 240,78 zł, zaś przyznane dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa 5 113 352,97 zł (94,03% kosztów) – więcej o tym i innych projektach ZGM. Inwestycja jest w całości planowana do wykonania w 2020 r. (w przypadku problemów z wyborem wykonawców część inwestycji może zostać wykonana w 2021 r.). Dofinansowanie obejmuje następujące budynki: Bogusławskiego 3,5,9,10,12,14, Elsnera 2, Grażyńskiego 3, Plac Żołnierza 2, Żurawia 5.

Z końcem maja rozpoczną się prace związane z termomodernizacją i zmianą sposobu ogrzewania budynku przy ul. Kuboszka 5. Wykonawca (PPHU MEDREM Sp. z o.o.), oczekuje na dostawę stolarki okiennej i zamówionych materiałów. Wartość inwestycji zgodnie z umową to 1 854 321,88 zł, a termin realizacji zadania wyznaczono na 22 września br. Przedsięwzięcie wpisuje się w inwestycje realizowane w ramach III etapu Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. W jego ramach ZGM planuje w latach 2020–2022 termomodernizację oraz zmianę sposobu ogrzewania budynków przy ul. Patriotów 20 i 22, Kuboszka 5, Lompy 6, 12, 14 i 15, Pierwszej Brygady 1, Rostka 1,2, Kadetów 3.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

ogrzewanie Previous post Dofinansowanie na grzejniki i termostaty w Rybniku
PUP Rybnik wspiera przedsiębiorców Next post PUP Rybnik wspiera przedsiębiorców