PUP Rybnik wspiera przedsiębiorców

PUP Rybnik wspiera przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku realizuje działania przedstawiane w rządowym pakiecie pomocowym dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa. Jednostka wypłaciła już ponad 4,6 miliona złotych!

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Rybnik dysponuje kwotą 16,5 miliona zł na wspieranie lokalnych przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. O kolejne 10 milionów zł na ten cel rybnicki PUP wnioskował do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od 2 kwietnia przyjmowane są wnioski o udzielenie pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Dotychczas do urzędu wpłynęło 3198 wniosków o udzielenie niskoprocentowej pożyczki z Funduszu Pracy, z czego wypłacono 929 pożyczek na kwotę ponad 4,6 mln zł.

Jak tłumaczy Anna Michalczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku:

Staramy się jak najszybciej rozpatrywać złożone do nas dokumenty, aby przedsiębiorcy mogli otrzymać tak potrzebne im wsparcie finansowe. Weryfikacja wniosków odbywa się na bieżąco, niektóre z nich wymagają jednak uzupełnień formalnych, co może powodować opóźnienia

Od 17 kwietnia rybnicki PUP prowadzi nabór wniosków na kolejne formy dofinansowania prowadzenia działalności. Mowa o dofinansowaniu części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w związku z epidemią koronawirusa. Wnioski można składać do 30 kwietnia br. – szczegółowe informacje na stronie PUP. Do tej pory złożono łącznie 183 takie wnioski.

O dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w ramach tzw. „tarczy antykryzysowej” mogą ubiegać się także organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w związku z epidemią). Wnioski można składać do 7 maja br., a szczegółowe informacje na stronie PUP.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

termomodernizacja Boguszowice Previous post Termomodernizacja w Boguszowicach
MDPS Next post Zamknęli się z podopiecznymi dla ich bezpieczeństwa