Sprzątanie cmentarza

Sprzątanie cmentarza

Forum Obywateli Rybnika wraz z OSP Wielopole zapraszają do wzięcia udziału w sprzątaniu dawnego cmentarza Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku. To ostatnia w tym roku i ostatnia przed 1 listopada akcja sprzątania tego miejsca.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj
lokalsi.net

Już w najbliższą sobotę, 23 października można wziąć udział w wydarzeniu i zrobić coś dobrego. Forum Obywateli Rybnika wraz z OSP Wielopole zapraszają wszystkich chętnych do posprzątania dawnego cmentarza na ulicy Weteranów. Sprzątanie rozpoczyna się o godzinie 10:00.

Bardzo mało osób wie, że przy ul. Weteranów znajduje się cmentarz. Powstał najprawdopodobniej przed II wojną światową. Pochowani są tam pacjenci szpitala psychiatrycznego z różnych stron Polski, reprezentujący różne wyznania

opowiadają organizatorzy

Forum Obywateli Rybnika od wielu lat organizuje akcję sprzątania lasku. Jeszcze kilka lat temu cmentarz przykrywały hałdy śmieci. Organizatorzy sprzątają cmentarz od wielu lat.
Po wielu trudach udało się odsłonić dawno zapomniane groby. Większość z nich oznaczona była jedynie wbitymi głęboko słupami nagrobnymi. W nielicznych przypadkach zachowały się tablice. Czas starł jednak z nich informacje na temat osób spoczywających w ziemi.
Akcję wspierają Stowarzyszenie 17-tka, Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku i SP 18 w Rybniku Boguszowicach.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

Informacja i grafika: Forum Obywateli Rybnika

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.