Skubanie pierza, fyjderbal i potańcówka z Kapelą Fedaków

Skubanie pierza, fyjderbal i potańcówka z Kapelą Fedaków

26 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbędzie się wspólne skubanie pierza i fyjderbal oraz potańcówka z Kapelą Fedaków.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Podczas spotkania opowiemy nieco o dawnych zwyczajach na Śląsku, zaśpiewamy tradycyjne pieśni polskie, będziemy skubać pierze, potańczymy do tradycyjnej polskiej muzyki folkowej, a na stołach królować będą lokalne przysmaki.

zachęca Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Wstęp na wydarzenie jest wolny. GCK w Nędzy zaprasza wszystkich miłośników lokalnej tradycji, niezależnie od wieku. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje rezerwacja wejściówek pod numerem: 506141501.

GCK w Nędzy, zespół Fedaków

Kapela Fedaków to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Przy wspólnym stole – poznaj zwyczaje, poznaj tradycje” przy współpracy z UTW w Nędzy. Dofinansowano z programu Działaj Lokalnie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.