Skubanie pierza, fyjderbal i potańcówka z Kapelą Fedaków

Skubanie pierza, fyjderbal i potańcówka z Kapelą Fedaków

26 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy odbędzie się wspólne skubanie pierza i fyjderbal oraz potańcówka z Kapelą Fedaków.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Podczas spotkania opowiemy nieco o dawnych zwyczajach na Śląsku, zaśpiewamy tradycyjne pieśni polskie, będziemy skubać pierze, potańczymy do tradycyjnej polskiej muzyki folkowej, a na stołach królować będą lokalne przysmaki.

zachęca Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Wstęp na wydarzenie jest wolny. GCK w Nędzy zaprasza wszystkich miłośników lokalnej tradycji, niezależnie od wieku. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje rezerwacja wejściówek pod numerem: 506141501.

GCK w Nędzy, zespół Fedaków

Kapela Fedaków to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „Przy wspólnym stole – poznaj zwyczaje, poznaj tradycje” przy współpracy z UTW w Nędzy. Dofinansowano z programu Działaj Lokalnie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

sprawdź czy otrzymasz dodatek węglowy Previous post Ważne! Otrzymałeś odmowę przyznania dodatku węglowego? Sprawdź czy jednak go otrzymasz!
Jarmark Bożonarodzeniowy z Programem BLASK Next post Jarmark Bożonarodzeniowy z Programem BLASK

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds