rekrutacja do Programu BLASK 2

Ruszyła rekrutacja do Programu BLASK2, znamy Trenerów i Prowadzących

Program BLASK wrócił w nowej odsłonie, pod nazwą: Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów! Ruszyła już rekrutacja. Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów to kompleksowy program przywództwa lokalnego, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmocnienia kompetencji liderskich, związanych przede wszystkim z obszarem zarządzania zespołem, grupą osób lub organizacją. Jest dedykowany liderom grup nieformalnych, organizacji pozarządowych oraz aktywistom i aktywnym społecznikom z terenu powiatu rybnickiego. Przyszli Liderzy zdobędą odpowiednie kompetencje i umiejętności, tak bardzo potrzebne do zarządzania zespołami, organizacjami i grupami nieformalnymi.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?



Głównym celem projektu jest wsparcie w rozwoju organizacji trzeciego sektora oraz grup nieformalnych i zapobieganie wypaleniu zawodowemu poprzez rozwój, doskonalenie kompetencji społecznych i podnoszenie wiedzy ich liderów.
W ramach zadania przeprowadzony zostanie dla 20 lokalnych liderów cykl 4 szkoleń eksperckich, 5 warsztatów liderskich, 2 wizyt studyjnych, zindywidualizowany tutoring oraz konkurs na inicjatywy obywatelskie. Zorganizowany zostanie coaching grupowy, gdzie uczestnicy nauczą się identyfikacji potrzeb i celów rozwojowych liderów oraz ich organizacji/zespołów.

Ruszyła rekrutacja!

Żeby zgłosić swój udział wystarczy wypełnić ankietę, dostępną tutaj. Regulamin można przeczytać tutaj.

Liczba miejsc jest ograniczona do 20. Spisz się, a być może to właśnie Ty zostaniesz naszym Liderem!

przypominają pomysłodawcy ze Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy

Uczestników szkolić będą doświadczeni Liderzy:

  • Piotr Masłowski – od 2014 roku Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, wieloletni działacz organizacji pozarządowych. Był redaktorem „Poradnika modelowej współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych”. Był członkiem Zespołu ds Rozwiązań w Zakresie Finansowania Działalności Społecznej i Obywatelskiej w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureat konkursu Eurolider 2013, nagradzającego osoby wykorzystujące Fundusze Europejskie na rzecz lokalnego i regionalnego rozwoju i dla wspierania lokalnych społeczności.
  • Artur Gliwicki – Rzeczoznawca budowlany, menedżer samorządowy i wykładowca na Politechnice Śląskiej. Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobywał przy realizacji największych w kraju projektów infrastrukturalnych w tym Programu 10+ rafinerii gdańskiej, budowie zajezdni tramwajowej Franowo w Poznaniu oraz przy uruchomieniu Pendolino w Polsce.
  • Dawid Topol – 22 lata w samorzadzie od referenta w gminie, przez kierowanie jednostkądo członka zarzadu powiatu. Od 25 lat w organizacjach pozarządowych od prezesa do zwykłego członka. Obecnie na swoim, ale cały przy samorządzie i NGO. Obecnie również współpracuje z uczelnią w zakresie dostępności; Hobby- technika.
  • Sebastian Garbacz – Doradca biznesowy inkubatora przedsiębiorczości, doradca ds. organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych, specjalista ds. pisania i realizacji projektów. Zaangażowany w konstruowanie biznesplanów, modeli i strategii biznesowych, tworzenie i prowadzenie organizacji o celach gospodarczych i społecznych. Współtwórca pierwszej edycji programu BLASK.
  • Marcin Stempniak – Pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, specjalista ds. funduszy unijnych, ekspert oceniający projekty dla gminy/województw/ministerstw/NGO, itp., radny Czerwionki-Leszczyn; Od 15 lat związany z organizacjami pozarządowymi. Prezes stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, były członek gminnej/powiatowej/wojewódzkiej rady pożytku publicznego, pomysłodawca i koordynator kilkudziesięciu projektów lokalnych, regionalnych i międzynarodowych.
  • Marek Bąk – Wieloletni działacz społeczny, współzałożyciel kilku stowarzyszeń działających w sferze oświaty oraz kultury. Mając 23 lata zostaje najmłodszym w historii Gminy Jejkowice radnym Rady Gminy. W 2012 roku wygrywa wybory na Wójta Gminy zostając tym samym najmłodszym Wójtem w Polsce, mając 25 lat. W 2014 roku wygrywa kolejne wybory na Wójta uzyskując 96,4% poparcia, co jest najlepszym wynikiem w Polsce. Natomiast w kolejnych wyborach w 2018 r. uzyskuje poparcie na poziomie 94%, co jest drugim wynikiem w Polsce. Laureat wielu nagród w tym ostatniej ” Osobowość roku 2019″ w kategorii polityka. Jego motto to „Urzędnik jest dla mieszkańca, nie mieszkaniec dla urzędnika”.
  • Michał Toman – z wykształcenia mgr inż. chemii, z pasji społecznik. W organizacjach pozarządowych od 2012 roku, kiedy to założył Stowarzyszenie Luxtorpeda. Rolę prezesa pełnił przez 8 lat skutecznie rozwijając organizację. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Redukowania Bierności oraz Aktywni Społecznie. Obecnie pracuje w Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu. Współpracuje z Superfundacją z Rybnika. Radny w gminie Czerwionka-Leszczyny od 2018 roku. Absolwent programu Liderzy PAFW. Pasjonuje go praca z ludźmi, specjalista w zakresie budowania zespołów, motywowania ludzi do działalności społecznej i zarządzania zespołem. Jego motto od wielu lat brzmi: „Sukces nigdy nie jest ostatetczny. Porażka nigdy totalna. Liczy się tylko odwaga”.

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Zachęcamy do śledzenia Facebooka Programu BLASK.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

linia 194 zostaje Previous post Linia 194 pozostaje bez zmian!
Warsztaty plecionkarskie Next post Warsztaty plecionkarskie w GCK w Nędzy