Ruszył klub seniora w Bełsznicy

W poniedziałek 13 stycznia ruszył klub seniora w Bełsznicy. Na otwarcie przybyli liczni goście, w tym wójt Daniel Jakubczyk, minister Adam Gawęda i Teresa Glenc.

Klub ten powstał dzięki możliwości pozyskania środków w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 (edycja 2019). Klub będzie działał w budynku OSP Bełsznica Ze środków budżetu państwa gmina Gorzyce pozyskała kwotę 150 tys. zł na utworzenie i doposażenie. Natomiast wkład własny Gminy wyniósł ponad 84.701,00 tys. zł. Łącznie na ten cel przeznaczono 234 701 zł.

Celem działania Klubu seniora „Senior+” jest integracja, wsparcie i aktywizacja osób starszych. Powstał on w celu zwiększenia aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, integracji międzypokoleniowej. Klub przeznaczony jest dla osób 60+ i stwarza możliwości rozwijania swoich pasji, zainteresowań a także spędzania wolnego czasu w miłym towarzystwie.

Seniorzy, to nasz (społeczeństwa) bezcenny skarb, chciałbym by w ramach Klubu dzielili się swoja wiedza i doświadczeniem. Jako rybniczanin, czyli osoba z zewnątrz – nie mieszkająca w Gorzycach , chciałbym poznać historię, kulturę i kuchnie tego regionu. Mam nadzieję, że uda się te wiedzę nie tylko zebrać ale i wydać w w jakiej ciekawej formie

mówi nam Kamil Jakubiak z Superfundacji

Klub seniora w Bełsznicy prowadzić będzie „Superfundacja”. Operatora wybrano w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania Gminy Gorzyce w obszarze pomocy społecznej. Jak powiedział nam Kamil Jakubiak:

Nasze Kluby opieramy o trzy filary: edukację – w każdym wieku można się czegoś nowego nauczyć i wszystkie nasze zajęcia mają temu służyć – aktywizację – zarówno społeczną jaki i zdrowotną (ruchową) oraz najważniejszy partycypację – chcemy by to seniorzy tworzyli ofertę Kubu, podstawowa zasada którą powtarzamy członkom, to ” nie jestem tu gościem, tylko gospodarze.

W tej chwili operator zbiera oczekiwania i pomysły od mieszkańców. Planowane są zajęcia z gimnastyki, kulinarne czy z rękodzieła. Wiosną rozpoczną się zajęcia komputerowe.Ciekawym pomysłem jest wdrożenie ogrodu społecznego co poprzedzone będzie serią wykładów o ogrodnictwie.

Uroczystość otwarcia klubu uświetnił występ zespołu „Bełszniczanki” pod kierunkiem dr hab. Izabelli Zieleckiej – Panek.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Superfundacji

Previous post Centrum Organizacji Pozarządowych w Rybniku
Next post Ponad 3 mln na walkę o czyste powietrze

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds