Ratujmy Lyski Rock Frstival

Ratujmy Lyski Rock Festival!

Lyski Rock Festival, a wcześniej Magia Rocka to festiwal od lat znany mieszkańcom – nie tylko Lysek, ale także fanom rocka. Przez prawie 20 lat na scenie stanęło wiele wielkich gwiazd – Ira, Dżem, Nocny Kochanek, Budka Suflera, Kukiz i Piersi, Lady Pank, Agnieszka Chylińska, Coma, Vader, Acid Drinkers i wiele inncyh. Festiwal był już przekładany dwa razy, a teraz wiszą nad nim czarne chmury. Organizator prosi o pomoc.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Z powodu pandemii wiele branż ma teraz spore problemy. Nie inaczej jest z kulturą. Organizator Lyski Rock Festival, który z powodu pandemii był przekładany już dwa razy nie wie, czy w tym roku finanse pozwolą jej na zorganizowanie tej fantastycznej imprezy.

Przypomnijmy skład:

  • Jelonek,
  • Luxtorpeda,
  • Pidżama Porno,
  • Łydka Grubasa,
  • Wilki.

Zrzutka

Gmina Lyski zawsze bardzo wspierała festiwal, ale pandemia okroiła znacznie także ich budżet. Nie widząc innego wyjścia z tej sytuacji, Organizator zwróciła się do fanów z prośbą o pomoc, zakładając zrzutkę, której link znajdziecie tutaj.

Jak czytamy:

Cześć!

Nie ukrywamy, że to chyba jeden z trudniejszych tekstów jakie przyszło nam pisać. Dwa lata bardzo trudnej sytuacji covidowej dla samorządów, gmin, powiatów, miast i nawet metropolii zrobiło swoje. Najbardziej chyba na tym ucierpiały budżety na kulturę i sport.

Gmina Lyski też oczywiście do tych „beneficjentów” problemów finansowych się zalicza. Myśleliśmy jednak, że wrócimy na w miarę normalną drogę odbudowywania kultury, ale jednak ten rok zapowiada się znowu pokiereszowany faktem, że wszystko jest ważniejsze od rozrywki. To prawda. Wiemy. Niemniej fakt jest jeden:

Sytuacja jest na tyle trudna, że nie możemy brać pod uwagę kolejnego przekładania na 2023 rok, drugiej edycji Lyski Rock Festiwal. Nie ma co się oszukiwać. Już nie damy rady kolejny raz się łudzić, że może w kolejnym roku. Decyzja zapadła. Albo uda się w 2022 albo historia na zawsze zamknie prawie dwudziestoletni temat Magii Rocka, a potem Lyski Rock Festiwal. Przez te wszystkie lata, na deskach naszej sceny gościli najlepsi polscy artyści szeroko rozumianej sceny rockowej, tacy jak IRA, Dżem, Nocny Kochanek, Budka Suflera, Kukiz i Piersi, Lady Pank, Chylińska, Coma, Vader, Acid Drinkers i wielu wielu inncyh. Gmina dysponuje coraz mniejszym budżetem – co jest logiczne, sponsorów praktycznie nie ma, więc zostaje nam jedno wyjście.

Jedyną szansą na zorganizowanie tego w tym roku jest Wasza pomoc. Postanowiliśmy zorganizować „zrzutkę”. Damy sobie czas do lutego. Jest Was tu prawie 4 tysiące obserwujących fanpage na Facebooku i kolejne kilka tysięcy stałych bywalców naszego festiwalu. Istnieje więć szansa, że z Waszą pomocą umożliwimy Gminie i organizatorom dołożyć choć maleńką cegiełkę do tego, żeby Lyski Rock Festiwal nie umarł. Dajmy sobie czas do końca stycznia. Jeśli licznik zacznie bić, to odwdzięczymy się Wam kolejną edycją.(…)

Serce nam pęka, że musimy prosić Was o pomoc, ale dla większości z Was muzyka jest jak tlen, a muzyka na żywo w Lyskach jak tlen do kwadratu. Wierzymy, że z Waszą pomocą damy radę spotkać się w ostatni piątek wakacji 2022 pod sceną, na drugiej edycji Lyski Rock Festival!

Nagrody

Na 3 pierwszych osób, które wpłacą 1000 zł czeka niesamowita nagroda! Jest to wejście za scenę festiwalu i poznanie pracy sztabu „od kuchni”. Nagrodzony oraz osoba towarzysząca będą mogli zajrzeć we wszystkie zakamarki ogromnej maszyny, zwanej Lyski Rock Festival. Będziecie mieli okazję porozmawiać z ludźmi, którzy tworzą tę niepowtarzalną imprezę, zajrzeć do garderób gwiazd, zagadać i zrobić niezapomniane fotki ze swoimi idolami! Po zakończeniu festiwalu, sztab zaprasza Was na wspólną kolację! UWAGA! Oferta limitowana – tylko dla trzech pierwszych Darczyńców, którzy wpłacą wymaganą kwotę!

Jeden Darczyńca już się znalazł, więc zostały już tylko dwie takie nagrody.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

kierował pijany miał broń Previous post Kierował pijany i bez prawa jazdy. Za to miał broń!
Czeszka i Polak dla kobiet w Zambii Next post Czeszka i Polak dla kobiet w Zambii