Puchar Świata oraz turniej Raw Air zostały przerwane i odwołane

Puchar Świata i turniej Raw Air zostały przerwane i odwołane. To koniec skoków narciarskich w tym sezonie. Powodem decyzji FIS jest koronawirus.

To oczywista decyzja, ale dyskutuje się, czy nie została podjęta zbyt późno. Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 został oficjalnie zakończony. W trakcie trwającego w Norwegii turnieju Raw Air skoczkowie z Trondheim nie pojadą już do Vikersund, gdzie od piątku do niedzieli miały odbywać się konkursy lotów.

Jak napisał na swoim oficjalnym FB Adam Małysz:

W oczekiwaniu na decyzje co dalej z dzisiejszymi zawodami w Trondheim, turniejem Raw Air, Pucharem Świata i mistrzostwami świata w lotach w Planicy. Czy jedziemy na skocznię, czy na lotnisko?
AKTUALIZACJA: Już wszystko wiadomo – konkursy w Trondheim i Vikersund zostały odwołane, to koniec rywalizacji w Pucharze Świata w tym sezonie. Szkoda, że tak długo trwało podjęcie jedynej słusznej w tych okolicznościach decyzji.

Zdjęcie z oficjalnego FB Adama Małysza

We wtorek w Lillehammer konkursy skoków w ramach Raw Air odbywały się jak gdyby nigdy nic, z udziałem publiczności. Jeszcze w środę wieczorem wydawało się, że pomimo nagłego skoku zarażonych w Norwegii turniej Raw Air na siłę uda się dokończyć. Wokół imprezy panował chaos, krążyły także plotki, jakoby wśród dziennikarzy pracowały osoby będące nosicielami.

Norwegowie, którzy jeszcze dwa tygodnie temu zarzekali się, że mają epidemię pod kontrolą, są teraz trzecim najbardziej rozwijającym się krajem pod względem przyrostu liczby zarażonych osób.

Obecny sezon Pucharu Świata w skokach stał się najwcześniej zakończonym cyklem od 25 lat. Tym samym zwycięzcą Raw Air zostaje Kamil Stoch, a Turniej Czterech Skoczni wygrał Dawid Kubacki. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej PŚ został po raz drugi w karierze Stefan Kraft.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

straty państwa Previous post Straty państwa na 146 tys. zł.
oszczyszczalnia ścieków Next post Jak wiele wiedzy trzeba…