prawa człowieka

Prawa człowieka można włożyć między bajki!

Prawa człowieka to często poruszany ostatnio temat w dyskusjach. Tym razem nad problemem pochyliła się młodzież z Polski i Ukrainy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O prawa człowieka nie trzeba walczyć – to bzdura, którą między bajki postanowili włożyć młodzi ludzie z Polski i Ukrainy. Młodzi aktywiści wspólnie przygotowali krótkie historyjki, które mają uświadomić ich rówieśnikom konsekwencje nieprzestrzegania praw człowieka. Opowiastki nawiązują do postaci z bajek i mają różne formy graficzne, m.in. komiksu, filmików animowanych i pocztówek. Wszystkie prace można zobaczyć na specjalnie utworzonym wydarzeniu pt. Polish-Ukrainian fairy tale: different cultures, common values w mediach społecznościowych oraz na profilach polskiej organizacji pozarządowej – Fundacji Europejskiego Instytutu Outsourcingu i ukraińskiej NGO Stella oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu.

Powstałe bajki i akcje społeczne to efekt warsztatów zrealizowanych w ramach wymiany młodzieżowej pt. „Polish-Ukrainian fairy tale: different cultures, common values”, której celem jest podniesienie świadomości na temat przestrzegania praw człowieka na świecie. Realizacja projektu była podzielona na kilka części: trzydniowe spotkanie online, kilkudniowe warsztaty Cieszynie i Charkowie (jednocześnie) oraz kampania informacyjna.

Spotkania były okazją do wymiany poglądów i spostrzeżeń dotyczących praw człowieka pomiędzy młodzieżą z Polski i Ukrainy

– wyjaśnia Magdalena Foltys z Fundacji Europejskiego Instytutu Outsourcingu.

Młodzież zwróciła  uwagę m.in. na prawa osób niepełnosprawnych i mniejszości seksualnych oraz zwiększenia świadomości na temat komfortu życia i sytuacji na świecie

– dodaje.

prawa człowieka

Wszystkie prace możecie zobaczyć tutaj.

Projekt został sfinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. 

Punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze zaprasza rybniczan

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podcast Subregionu Zachodniego cz. VI Previous post Podcast Subregionu Zachodniego cz. VI
Podróż do przyszłości Next post Zapraszamy w „Podróż do przyszłości” w Gostyni