prawa człowieka

Prawa człowieka można włożyć między bajki!

Prawa człowieka to często poruszany ostatnio temat w dyskusjach. Tym razem nad problemem pochyliła się młodzież z Polski i Ukrainy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


O prawa człowieka nie trzeba walczyć – to bzdura, którą między bajki postanowili włożyć młodzi ludzie z Polski i Ukrainy. Młodzi aktywiści wspólnie przygotowali krótkie historyjki, które mają uświadomić ich rówieśnikom konsekwencje nieprzestrzegania praw człowieka. Opowiastki nawiązują do postaci z bajek i mają różne formy graficzne, m.in. komiksu, filmików animowanych i pocztówek. Wszystkie prace można zobaczyć na specjalnie utworzonym wydarzeniu pt. Polish-Ukrainian fairy tale: different cultures, common values w mediach społecznościowych oraz na profilach polskiej organizacji pozarządowej – Fundacji Europejskiego Instytutu Outsourcingu i ukraińskiej NGO Stella oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu.

Powstałe bajki i akcje społeczne to efekt warsztatów zrealizowanych w ramach wymiany młodzieżowej pt. „Polish-Ukrainian fairy tale: different cultures, common values”, której celem jest podniesienie świadomości na temat przestrzegania praw człowieka na świecie. Realizacja projektu była podzielona na kilka części: trzydniowe spotkanie online, kilkudniowe warsztaty Cieszynie i Charkowie (jednocześnie) oraz kampania informacyjna.

Spotkania były okazją do wymiany poglądów i spostrzeżeń dotyczących praw człowieka pomiędzy młodzieżą z Polski i Ukrainy

– wyjaśnia Magdalena Foltys z Fundacji Europejskiego Instytutu Outsourcingu.

Młodzież zwróciła  uwagę m.in. na prawa osób niepełnosprawnych i mniejszości seksualnych oraz zwiększenia świadomości na temat komfortu życia i sytuacji na świecie

– dodaje.

prawa człowieka

Wszystkie prace możecie zobaczyć tutaj.

Projekt został sfinansowany z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. 

Punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze zaprasza rybniczan

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podcast Subregionu Zachodniego cz. VI Previous post Podcast Subregionu Zachodniego cz. VI
Podróż do przyszłości Next post Zapraszamy w „Podróż do przyszłości” w Gostyni

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds