pościg

Pościg za motorowerzystą w Żorach

Pościg za 23-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli, uciekał ulicami miasta, stwarzając zagrożenie na drodze. Jeszcze wczoraj usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 12.00. Patrol ruchu drogowego zauważył w rejonie ulicy Kościuszki motorowerzystę, który przejechał podwójną linię ciągłą. Tablica rejestracyjna pojazdu była nieprawidłowo zamontowania, dlatego policja zatrzymała pojazd do kontroli. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna dodał gazu i zaczął przyśpieszać. Patrole policji ruszyły w pościg za jednośladem. Motorowerzysta został zatrzymany w rejonie skrzyżowania DK81 z Aleją Zjednoczonej Europy.

Kierowca był trzeźwy, jednak nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, którzy okazał się być niesprawny – nie miał drogomierza i miał uszkodzony reflektor. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz także: Pirat drogowy w Czerwionce-Leszczynach pod wpływem narkotyków

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zdjęcia: Śląska Policja

kierowca pod wpływem Previous post Kolejny pirat drogowy w Czerwionce-Leszczynach pod wpływem narkotyków
kursy Next post Kursy autobusów wracają do normy

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds