piłka nożna

Porażka ROW-u z GKS Pniówek-74 Pawłowice

ROW z porażką na własnym podwórku, czyli przegrana z drużyną GKS „Pniówek-74” Pawłowice 0-4.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Dnia 23.07 (czwartek) rybnicki ROW miał okazję zagrać mecz piłki nożnej w rozgrywkach ćwierćfinału Pucharu Polski na poziomie wojewódzkim z drużyną GKS-u „Pniówek-74” z Pawłowic przed własnymi kibicami. Niestety lokalna drużyna odniosła sromotną porażkę i nie udało jej się uzyskać żadnej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0-4 z korzyścią dla drużyny gości.

Rozgrywka od razu nie zapowiadała się najlepiej dla drużyny gospodarzy, ale nic nie wskazywało na aż takie zdominowanie meczu przez drużynę przyjezdną. ROW zaczął tracić nadzieję już w 20. minucie meczu, kiedy to Rafał Adamek zapisał swojego pierwszego gola na tabeli wyników, a przed końcem pierwszej połowy swojego gola dołożył Tomasz Musiał z zrzutu karnego. Po takiej sytuacji bramkowej gospodarze na przerwę zeszli z wynikiem 0-2. Wielu kibiców liczyło, że nie jest to jeszcze przegrana sprawa, a mowa trenerska może pomóc drużynie z Rybnika, ale niestety w drugiej połowie nie udało się odwrócić losów meczu. Drużyna przyjezdna jeszcze dwa razy umieściła piłkę w siatce gospodarzy w 49. i 60. minucie, co poskutkowało hat-trickiem zapisanym na koncie Rafała Adamka. Przyjezdni mogli jeszcze podwyższyć swój wynik, ale bramkarzowi ROW-u (Kewinowi Paszkowi) udało się obronić rzut karny i tym razem nie dał się kolejny raz pokonać Tomaszowi Musiałowi.

Po tym meczu drużyna GKS „Pniówek-74” może jak najbardziej świętować, gdyż udało im się awansować do półfinału, gdzie zmierzy się z Szombierkami Bytom. Równoległy mecz będzie miał miejsce pomiędzy Spójnią Landek, a Rakowem II Częstochowa.

Autor: Paulina Falkowska

EURO 2020 dla rybnickich dzielnic

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Inicjatywa Sołecka – wyniki
Next post Mobilne biuro programu „Czyste Powietrze”

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds