podwyżki dla zastępcy i pełnomocników

Podwyżki w Czerwionce-Leszczynach dla zastępcy Burmistrza i pełnomocników

Jak dowiadujemy się, korzystając z informacji publicznej, zastępca Burmistrza Wiesława Janiszewskiego oraz pełnomocnicy i pracownicy otrzymali podwyżki.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Przypomnijmy, że w maju odbyła się gorąca sesja w Czerwionce-Leszczynach, podczas której doszło to ostrej wymiany zdań na temat podwyżek dla urzędników. Streszczenie tej sesji znajdziecie tutaj.

Przypomnijmy – chodziło o apel, jaki radni otrzymali przed sesją, skierowany do Burmistrza Wiesława Janiszewskiego, dotyczący polityki płacowo-kadrowej Jego pracowników. Radny Marcin Stempniak zwrócił się z prośbą o spotkanie z władzami gminy w tym zakresie. Chociaż poprosił tylko o spotkanie to wywiązała się ostra wymiana zdań. Został za to oskarżony o robienie kampanii wyborczej na sesji oraz w lokalnej gazecie, przychylnej PiSowi.

Jak się okazuje, podczas gdy urzędnicy walczą o podwyżki, w ostatnim roku otrzymali je, np. zastępca Burmistrza – Andrzej Raudner czy pełnomocnicy, którymi są Grzegorz Wolnik czy Aleksandra Chudzik. Urząd informuje, że w ostatnim roku (przyjęty został termin obejmujący okres ostatnich 12 miesięcy – od lipca 2021 roku do czerwca 2022 roku) otrzymali podwyżki w wysokości:

Zastępca Burmistrza oraz pełnomocnicy otrzymali podwyżki wynoszące od 2000,00 zł do 2010,00 zł- brutto na 1 miesiąc i ich wynagrodzenie brutto wynosiło przed podwyżką od 10120,00 zł do 11040,00 zł- na 1 miesiąc, a po podwyżce od 12120,00 zł do 13050,00 zł- brutto na 1 miesiąc- w zależności od stanowiska

informuje UGiM Cz-L

Z zamieszczonego dokumentu wynika, iż podwyżki mieli otrzymać także pozostali pracownicy w wysokości:

Pozostali pracownicy Urzędu otrzymali podwyżki w wysokości do 2000,00 zł brutto na 1 miesiąc- w zależności od zajmowanego stanowiska. Po podwyżce wynagrodzenia wynoszą od 3190,00 zł do 13040,00 zł- brutto na 1 miesiąc, w pełnym wymiarze czasu pracy.

informuje UGiM Cz-L

Jeśli chodzi o zwykłych pracowników, z dokumentu nie wynika ile osób dostało podwyżki w wysokości 2000 zł, ale zapytamy Urząd o tą kwestię. Nie jest jasne ile osób objętych było podwyżkami i ilu pracowników otrzymało podwyżkę 2000 zł, a ilu niższą, dlatego do tematu będziemy wracać.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post 60 kilometrów na 60 lat gminy Czerwionka-Leszczyny
9. Żorski Dzień Rodziny Next post 9. Żorski Dzień Rodziny