Początek akcji informacyjnej Aktywnych Społecznie Czerwionka-Leszczyny w sprawie CPK

Sporą dyskusję wywołał wczorajszy wpis na profilu facebookowym Stowarzyszenia Aktywni Społecznie Czerwionka-Leszczyny. Traktuje on o planach CPK w kontekście obszaru Czerwionki-Leszczyn oraz prezentuje stanowisko stowarzyszenia w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Powyższym postem stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy Czerwionka-Leszczyny zainaugurowało kampanię informacyjną, dotyczącą planów CPK (Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.). Przedstawiciele AS’ów planują publikację kilku postów o podobnym charakterze, obejmujących różne kluczowe dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn obszary. Miejsca narażone na dewastację obszarów naturalnych czy też domostw ludzkich.

„To początek akcji, a kolejne filmy będą pokazywały szerszy przebieg każdego z rozpatrywanych wariantów. Mamy sygnały od lokalnej społeczności, że kontynuacja akcji jest wręcz oczekiwana”.

mówi Marcin Stempniak – Prezes stowarzyszenia

W najbliższym czasie należy się spodziewać kolejnych odsłon kampanii informacyjnej.

„Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy Czerwionka-Leszczyny jest mocno skupione na wartościach ekologicznych. Nie jest nam obojętny los przyrody, a tym bardziej mieszkańców gminy, którym grozi przesiedlenie. Jesteśmy za rozwojem kolei, ale nie kosztem tego co mamy najcenniejsze. Istnieją alternatywne możliwości włączenia Jastrzębia-Zdroju do sieci linii kolejowych”.

dodaje Artur Gliwicki ze stowarzyszenia Aktywni Społecznie

Poniżej prezentujemy efekty działań Aktywnych Społecznie w postaci pierwszego z cykli filmów informacyjnych. Kolejne filmy w produkcji.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Wielkanocne ozdoby od serca – akcja Szkoły Podstawowej nr 8 w Czerwionce-Leszczynach
U12M MKS Wodzisław Śląski na turnieju w Prudniku Next post U12M MKS Wodzisław Śląski na turnieju w Prudniku