Kopalnia sosnica

PGG uruchamia infolinię w sprawie koronawirusa.

PGG uruchamia infolinię dla pracowników w sprawie koronawirusa. PGG S.A. wspiera także działania służb na stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Pracownicy PGG S.A. wspierają działania sanepidu

Ostatnio podawaliśmy informację, jak radzi sobie Jastrzębska Spółka Węglowa. Pisaliśmy o tym, że już od marca wdrożono nowe procedury, takie jak dezynfekcje wind czy łaźni. Pracownicy mają także wymóg pracowania w ochronnej masce i okularach.

Jak podaje Polska Grupa Górnicza Kopalnia ROW oddelegowała swoich pracowników do pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku. Decyzja ta zapadła po wideokonferencji wojewody śląskiego z prezesem PGG i szefami służb sanitarno-epidemiologicznych w Rybniku. Pracownicy Kopalni ROW mają pomagać górnikom izolowanym na kwarantannach. Będą oni telefonicznie kontaktować się z osobami przebywającymi na kwarantannie i informować ich o wynikach testów na koronawirusa. W tym celu stacji w Rybniku przekazano laptopy i aparaty telefonicznie. Akcja ma na celu usprawnienie przepływu informacji pomiędzy stacją sanitarno-epidemiologiczną, a pracownikami kopalń będącymi na kwarantannie.

PGG uruchamia infolinię dla pracowników w sprawie koronawirusa.

Jak podaje PGG S.A., już niedługo zostanie uruchomiona infolinia dla pracowników. Jak wypowiada się spółka:

Przy telefonach dyżurować będą lekarze stażyści Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Orzepowicach, którzy udzielą informacji i porad medycznych.

Dariusz Szlachta, dyrektor ds. pracowniczych Ruchu Chwałowice i Jankowice kopalni ROW, podaje także, że już ponad 100 pracowników zostało poinformowanych o zakończeniu kwarantanny w ubiegłą środę.

fot. PGG

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rybnik Previous post Dni Rybnika odwołane
Konkurs Nędza Next post Konkurs Przystanek Kulturalny Nędza