PGG uruchamia infolinię w sprawie koronawirusa.

PGG uruchamia infolinię w sprawie koronawirusa.

PGG uruchamia infolinię dla pracowników w sprawie koronawirusa. PGG S.A. wspiera także działania służb na stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Pracownicy PGG S.A. wspierają działania sanepidu

Ostatnio podawaliśmy informację, jak radzi sobie Jastrzębska Spółka Węglowa. Pisaliśmy o tym, że już od marca wdrożono nowe procedury, takie jak dezynfekcje wind czy łaźni. Pracownicy mają także wymóg pracowania w ochronnej masce i okularach.

Jak podaje Polska Grupa Górnicza Kopalnia ROW oddelegowała swoich pracowników do pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku. Decyzja ta zapadła po wideokonferencji wojewody śląskiego z prezesem PGG i szefami służb sanitarno-epidemiologicznych w Rybniku. Pracownicy Kopalni ROW mają pomagać górnikom izolowanym na kwarantannach. Będą oni telefonicznie kontaktować się z osobami przebywającymi na kwarantannie i informować ich o wynikach testów na koronawirusa. W tym celu stacji w Rybniku przekazano laptopy i aparaty telefonicznie. Akcja ma na celu usprawnienie przepływu informacji pomiędzy stacją sanitarno-epidemiologiczną, a pracownikami kopalń będącymi na kwarantannie.

PGG uruchamia infolinię dla pracowników w sprawie koronawirusa.

Jak podaje PGG S.A., już niedługo zostanie uruchomiona infolinia dla pracowników. Jak wypowiada się spółka:

Przy telefonach dyżurować będą lekarze stażyści Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Orzepowicach, którzy udzielą informacji i porad medycznych.

Dariusz Szlachta, dyrektor ds. pracowniczych Ruchu Chwałowice i Jankowice kopalni ROW, podaje także, że już ponad 100 pracowników zostało poinformowanych o zakończeniu kwarantanny w ubiegłą środę.

fot. PGG

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Klaudia Garbacz

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się nauczaniem i tłumaczeniem na język angielski i włoski. Aktywnie działa jako wolontariusz w rejonie powiatu rybnickiego.