Paralotniarz „pod wpływem” spadł z dużej wysokości

Paralotniarz „pod wpływem” spadł z dużej wysokości

42-letni paralotniarz, zahaczył skrzydłem o przewód linii energetycznej i spadł na ziemię ze znacznej wysokości. Był pod wpływem alkoholu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

W zeszłą sobotę ok. godz. 14:30 w Gorzycach, pomiędzy ul. Kolejową a ul. Sikorskiego doszło do niebezpiecznego wypadu z udziałem paralotniarza.

Z nieznanych przyczyn, 42-letni mężczyzna sterując paralotnią zahaczył skrzydłem o przewód linii energetycznej, na skutek czego utracił nośność i spadł ze znacznej wysokości na ziemię. Paralotniarz doznał obrażeń klatki piersiowej. Uszkodzona została linia energetyczna. Jak informuje Śląska Policja:

Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wodzisławskiego w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Mężczyzna odpowie za sterowanie paralotnią „pod wpływem”, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.