Ogrzewanie na ulicach Kombatantów i Mickiewicza

Ogrzewanie na ulicach Kombatantów i Mickiewicza. Czy zdążą z inwestycją przed zimą?

Piszą do nas zaniepokojeni mieszkańcy ulicy Kombatantów i Mickiewicza. Właśnie są tam instalowane ogrzewania centralne. Mieszkańcy boją się, że inwestycja nie zostanie ukończona przed sezonem grzewczym. W dodatku przez otwarte okna piwnice są zalewane. Zapytaliśmy gminę o stanowisko w tej sprawie. Mamy odpowiedź.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak pisze do nas mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn:

Proszę o zainteresowanie się tematem ogrzewania centralnego, które jest instalowane w Czerwionce na ul. Kombatantów i Mickiewicza. Mieszkańcy obawiają się, że inwestycja nie zostanie ukończona przed sezonem grzewczym.
Dodatkowo w piwnicach wyjęte są okienka, co powoduje zalewanie piwnic.

Zapytaliśmy rzecznika Gminy i Miasta Czerwionki-Leszczyn o stanowisko w tej sprawie. Jak informuje nas Hanna Piórecka-Nowak takie ryzyko niestety istnieje:

Obecnie prace postępują zgodnie z harmonogramami. Oczywiście, trzeba powiedzieć, że niestety zawsze pojawia się ryzyko nieprzewidzianych okoliczności, które mogą wydłużyć realizację inwestycji. Jednak stale nadzorujemy i monitorujemy prace i w tej chwili postępują one zgodnie z planem.

Inwestycja podzielona jest na trzy grupy budynków – zgodnie z ogłoszonymi przetargami. Dla grupy, która ma najodleglejsze terminy zakończenia prac, sezon grzewczy powinien rozpocząć się na początku października. Każdy dzień przyspieszenia może więc mieć znaczenie. Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą zadania, a także z naszymi mieszkańcami.

Jeśli chodzi o wloty do piwnic, otrzymałam informacje, że są one zabezpieczane.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

nie działają zapory i światła Previous post Nie działają zapory i światła na przejeździe kolejowym w Czerwionce!
eko-pomysł Next post Poszukiwanie skarbów w Dębieńsku, czyli eko-pomysł na wolny czas