Teatr

Ograniczenie działalności instytucji kultury

Przedłużone zostaje do odwołania zostało czasowe ograniczenie działalności twórczej związanej ze zbiorowymi formami kultury. Oznacza to, że instytucje kulturalne, imprezy, wernisaże itp nadal nie będą się odbywać.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie działalności twórczej. Wiąże się ono z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach. Zakazane są też wydarzenia na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach. Zawieszona jest działalności klubów filmowych, a działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, zajęcia w szkołach artystycznych pozostają zawieszone do 10 kwietnia 2020 r.  Od 25 marca do dnia 10 kwietnia 2020 r. nauka zajęcia dydaktyczne maja się odbywać z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W przypadkach, kiedy takie metody są niemożliwe do wykorzystania, dyrektor szkoły powinien przedstawić inny sposób realizacji zadań edukacyjnych.

W najbliższych dniach zostanie wydane rozporządzenie dotyczące terminu przedłużenia zawieszenia zajęć na uczelniach artystycznych. Ministerstwo przedstawi również zasady ich funkcjonowania w czasie zawieszenia.

Źródło: Ministerstwo Kultury
Fot. Silviu Beniamin Tofan on Unsplash

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Fakenews Previous post Dezynfekcja ze śmigłowca na Śląsku to #fakenews
Wirus Covid-19 Next post Pierwsza ofiara koronawirusa na Śląsku