Kontener na bioodpady

Odpady komunalne w Marklowicach

Od początku 2021 r. odpady komunalne pochodzące z nieruchomości zamieszkałych będą odbierane przez nową firmę.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jak informuje gmina Marklowice, od początku 2021 r. odpady komunalne pochodzące z nieruchomości zamieszkałych będzie odbierał i zagospodarowywał nowy podmiot. Wyłoniony w drodze przetargu tj.: firma EKO M. Golik, J. Konsek, A. Serwotka S. J. z siedzibą w Rybniku przy ul. Kościuszki 45a.

Przed pierwszymi odbiorami odpadów do każdej posesji wykonawca dostarczy harmonogram. Nie zmieni się zakres i sposób odbierania, natomiast teren gminy w harmonogramie został podzielony na trzy główne rejony zamiast czterech jak to było w latach poprzednich. Dodatkowo indywidualny harmonogram został przewidziany dla trudno dostępnych nieruchomości, które będą obsługiwane przez mniejszą śmieciarkę oraz dla budynku wielolokalowego przy ul. Osiedle Kolorowe 13.

Podział na rejony

Przy weryfikacji do którego rejonu przypisana jest nieruchomość należy sprawdzić, czy nie została wymieniona w rejonie posesji o utrudnionym dojeździe (rejon IV).

Zmiana firmy obsługującej gminę i okres świąteczny w przypadku niektórych rejonów spowodowały nieznaczne wydłużenie czasu pomiędzy ostatnim odbiorem w grudniu, a pierwszym w styczniu. Ze względu na nowego wykonawcę, który dotychczas nie jeździł po Marklowicach, gmina prosi o cierpliwość i wyrozumiałość podczas pierwszych odbiorów. Gmina podkreśla, że dokłada wszelkich starań żeby obsługa przebiegała bezproblemowo. Kierowcy firmy Eko są już po pierwszych przejazdach ulicami gminy.

W przypadku niewłaściwego świadczenia usług przez przedsiębiorcę odbierającego odpady komunalne lub przez prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych mieszkańcy mogą zgłosić nieprawidłowości. Właściciele nieruchomości w terminie 3 dni od daty zaistniałych nieprawidłowości mogą zgłosić ten fakt. Telefonicznie na numer telefonu 32-4592835, pisemnie na adres Urzędu Gminy Marklowice, adres e-mail: [email protected] lub poprzez aplikację ecoharmonogram.pl Gminy Marklowice. Zgłoszenie nieprawidłowości powinno zawierać w szczególności:

  • dane właściciela nieruchomości tj. imię i nazwisko
  • telefon kontaktowy
  • adres nieruchomości
  • datę i opis wydarzenia

Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych od nowego roku będzie funkcjonował w nowym miejscu przy ul. Cmentarnej – za bazą Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Źródło: Gmina Marklowice

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Czyste powietrze plakat Previous post Opowiedzą o programie „Czyste Powietrze”
Boża rodzina figurki drewniane Next post Tradycje świąteczne: oczywiście! Tylko po co?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds