Stowarzyszenie Luxtorpeda

Morsy ze Stowarzyszenia Luxtorpeda na Słowacji

W ubiegłą niedziele członkowie sekcji Morstorpeda, którą prowadzi Stowarzyszenie Luxtorpeda, wybrałi się do Rużomberka. Tam odbywa się coroczny zjazd lokalnych miłośników zimowych kąpieli.

Na zaproszenie grupy Belanské Ľadové medvede morsy, które na codzień zażywają kąpieli na stawie Śmieszek w Żorach, wybrały się na Słowację. Tam corocznie odbywa się zlot morsów z lokalnych grup morsów. Wydarzenie na dość sporą skalę, bo brało w nim udział około 250 osób z kilkunastu klubów. Punktualnie o 13:00 morsy weszły do zbiornika Hrabovo. Przygotowano jeden duży przerębel oraz trzy „jakuzzi”. Przy głośnej muzyce dobrej zabawy nie było końca. Z kilkucentymetrowego wyciętego lodu przygotowano rzeźby niedźwiedzia oraz żaby. Po kąpieli dla uczestników przygotowano medale, dyplom, obiad oraz zabawę muzyczną przy dźwiękach lokalnego zespołu.

Tutaj możecie zobaczyć jak to wyglądało:

https://www.facebook.com/1285248448158952/videos/2573390976105587/

Warto dodać, że ekipa skupiona wokół stowarzyszenia z Czerwionki-Leszczyn była jedyną z dwóch spoza Słowacji. Oprócz Morstorpedy przyjechali również Węgrzy. W zlocie wzięło udział 10 osób z Polski oraz tyle samo kibiców.

Stowarzyszenie Luxtorpeda zaprasza wszystkich chętnych na kąpiele, w każdą niedzielę o godzinie 12:00 na staw Śmieszek w Żorach.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Dobre rządzenie – decyzje angażujące zainteresowane strony z poszanowaniem dla wszystkich
Next post Huragan Ciara w Rybniku