Konsultacje dot. zmian rozkładu jazdy na liniach autobusowych obsługiwanych przez MZK

Konsultacje dot. zmian rozkładu jazdy na liniach autobusowych obsługiwanych przez MZK

9 maja rozpoczynają się konsultacje dotyczące zmian rozkładu jazdy na liniach autobusowych obsługiwanych przez Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Konsultacje mają na celu analizę nowych tras, nowych numeracji linii autobusowych oraz godzin odjazdów i przyjazdów, liczbę kursów.

Znikną dotychczasowe oznaczenia linii (od 309 do 313), a pojawią się się linie o numerach (od 300 do 306). Autobusy MZK będą również obsługiwać Książenice i Centrum Przesiadkowe w Szczygłowicach (linie 302 i 303), skąd linią 302 będzie można dojechać do Rybnika.

informuje MZK Jastrzębie

Propozycje zmian są widoczne od 10 maja na stronie internetowej MZK.

Opublikowany rozkład jazdy jest bazą wyjściową i elementem pierwszego etapu konsultacji z pasażerami. Na jego podstawie mogą oni składać do MZK wnioski, sugestie i uwagi. Można to zrobić do 23 maja za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie MZK, mailowo na adres: [email protected], pocztą tradycyjną lub osobiście. Nowy rozkład jazdy będzie udostępniony w okresie wakacyjnym, a wejdzie w życie 1 września 2022 roku. Wówczas rozpocznie się drugi etap konsultacji, a ostateczny kształt rozkładu jazdy będzie znany prawdopodobnie w październiku.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Informacja i zdjęcie: MZK Jastrzębie-Zdrój

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.