Koncert charytatywny dla Oliwki

Koncert charytatywny dla Oliwki

12 czerwca w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbędzie koncert charytatywny dla Oliwki Hajduk, która potrzebuje operacji kręgosłupa i zwichniętych bioder w Niemczech.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

12 czerwca o godzinie 18:00 w CKE w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się koncert charytatywny dla Oliwii Hajduk z Bełku. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na operację bioderek i kręgosłupa. Jak mówią rodzice Oliwki:

Nasza córeczka od urodzenia toczy dramatyczną walką o zdrowie i życie bez bólu. Tak nie powinno wyglądać jej życie! Tak nie powinno wyglądać życie żadnego dziecka!

Obecnie kręgosłup Oliwki wykrzywiony jest o ponad 100 stopni, naciska na organy wewnętrzne. Dodatkowo biodra są w tragicznym stanie. Wszystko to powoduje potworny ból. Nadzieją są operacje w klinice w Aschau w Niemczech.

U Oliwki w trakcie porodu doszło do niedotlenienia mózgu i uszkodzenia układu nerwowego. Do dziś zmaga się z atakami padaczki, które sieją spustoszenie w całym organizmie. Zmaga się również z mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobą metaboliczną i znacznym wzmożonym napięciem mięśniowym. Nie potrafi utrzymać samodzielnie główki. Nie mówi, nie siedzi, jest karmiona przez PEG. Dodatkowo cierpi z powodu postępującej skoliozy.

W Polsce nie ma szans na operacje, gdyż jej przypadek jest bardzo trudny i lekarze obawiają się, że mogłaby ich po prostu nie przeżyć. Istnieje bardzo duże ryzyko komplikacji po zabiegu, a my nie jesteśmy w stanie znosić dłużej cierpienia naszego dziecka

opisują rodzice Oliwki

Nadzieją dla dziewczynki jest leczenie w niemieckiej klinice, jednak koszt jest ogromny.

Zmagania dziewczynki z chorobą można śledzić na Facebooku. Można także wspomóc wpłacając darowiznę w Fundacji Siepomaga oraz kupić bilet na koncert w CKE.

Koncert dla Oliwki

12 czerwca w CKE dla Oliwki zagrają:

  • Muzykanty,
  • A to my,
  • Bez nazwy,
  • Kasia Piowczyk,
  • Claudia i Kasia Chwołka,
  • Agnieszka Ptak,
  • Anita Maroszek

Odbędą się także licytacje. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia na stronie CKE oraz przy kasie.

Zostało jeszcze bardzo dużo biletów. Pomóżmy Oliwce zawalczyć o zdrowie!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Serduszka na nakrętki

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.