koncert dla Oliwki

Koncert charytatywny dla Oliwki

12 czerwca w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbędzie koncert charytatywny dla Oliwki Hajduk, która potrzebuje operacji kręgosłupa i zwichniętych bioder w Niemczech.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


12 czerwca o godzinie 18:00 w CKE w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się koncert charytatywny dla Oliwii Hajduk z Bełku. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na operację bioderek i kręgosłupa. Jak mówią rodzice Oliwki:

Nasza córeczka od urodzenia toczy dramatyczną walką o zdrowie i życie bez bólu. Tak nie powinno wyglądać jej życie! Tak nie powinno wyglądać życie żadnego dziecka!

Obecnie kręgosłup Oliwki wykrzywiony jest o ponad 100 stopni, naciska na organy wewnętrzne. Dodatkowo biodra są w tragicznym stanie. Wszystko to powoduje potworny ból. Nadzieją są operacje w klinice w Aschau w Niemczech.

U Oliwki w trakcie porodu doszło do niedotlenienia mózgu i uszkodzenia układu nerwowego. Do dziś zmaga się z atakami padaczki, które sieją spustoszenie w całym organizmie. Zmaga się również z mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobą metaboliczną i znacznym wzmożonym napięciem mięśniowym. Nie potrafi utrzymać samodzielnie główki. Nie mówi, nie siedzi, jest karmiona przez PEG. Dodatkowo cierpi z powodu postępującej skoliozy.

W Polsce nie ma szans na operacje, gdyż jej przypadek jest bardzo trudny i lekarze obawiają się, że mogłaby ich po prostu nie przeżyć. Istnieje bardzo duże ryzyko komplikacji po zabiegu, a my nie jesteśmy w stanie znosić dłużej cierpienia naszego dziecka

opisują rodzice Oliwki

Nadzieją dla dziewczynki jest leczenie w niemieckiej klinice, jednak koszt jest ogromny.

Zmagania dziewczynki z chorobą można śledzić na Facebooku. Można także wspomóc wpłacając darowiznę w Fundacji Siepomaga oraz kupić bilet na koncert w CKE.

Koncert dla Oliwki

12 czerwca w CKE dla Oliwki zagrają:

  • Muzykanty,
  • A to my,
  • Bez nazwy,
  • Kasia Piowczyk,
  • Claudia i Kasia Chwołka,
  • Agnieszka Ptak,
  • Anita Maroszek

Odbędą się także licytacje. Bilety w cenie 40 zł są do nabycia na stronie CKE oraz przy kasie.

Zostało jeszcze bardzo dużo biletów. Pomóżmy Oliwce zawalczyć o zdrowie!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Serduszka na nakrętki

U Grzyba Previous post Kąpielisko „U Grzyba” będzie czynne
zmiana harmonogramu Next post Wodzisław Śląski: zmiany w harmonogramie odbioru odpadów