Jarmark z Programem BLASK

Jarmark z Programem BLASK za nami!

Wczoraj w Jejkowicach odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy z Programem BLASK 2. To druga inicjatywa uczestników Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów, która jest projektem Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy z Czerwionki-Leszczyn.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jarmark przechodzi do historii. Był równie udany co pierwsza inicjatywa Liderek i Liderów – Ekopiknik z Programem BLASK.

Kolejny raz uczestnicy podzielili się zadaniami.

Powitanie

Gości powitał sam wójt Jejkowic – Marek Bąk wraz z prezesem Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy – Marcinem Stempniakiem. Gości powitał także poseł Marek Krząkała i przewodniczący Rady Gminy – Mieczysław Wojaczek.

Rolę konferansjera tym razem sprawowała Magdalena Piórkowska – uczestniczka Programu BLASK 2. Był to jej debiut w tej roli i poradziła sobie wyśmienicie.

Liczne atrakcje

Podczas Jarmarku mogliśmy liczyć na różne atrakcje.

Część uczestników prowadziła warsztaty pakowania prezentów i zawieszek; zdobienia pierników, choinek i Mikołaja ze sznurka. Prawie każde dziecko wyszło z Jarmarku uśmiechnięte, z pierniczkami, pięknie wykonanymi torebkami czy dekoracjami świątecznymi. Inni Liderzy i Liderki częstowali przepyszną zimową herbatą i gorącą czekoladą.

Na zdjęciu koordynatorzy projektu oraz uczestnicy Programu BLASK 2

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich częstowały świątecznymi deserami – moczką i makówkami.

Dodatkowego blasku dodały występy artystyczne. Piękną piosenkę wykonała Natalia Gierlich. Potem wystąpił zespół Adagio, który wykonał kilka pięknych piosenek.

OSP Jejkowice przeprowadziło szkolenie z pierwszej pomocy, które cieszyło się sporym powodzeniem, zwłaszcza u dzieci.

Można było także zakupić pyszne miody, smakołyki, rękodzieła czy ozdoby świąteczne.

Wręczenie nagród – konkurs na świąteczną kartkę

Podczas Jarmarku odbyło się także wręczenie nagród dla uczestników, którzy wzięli udział w konkursie na świąteczną kartkę. Nagrody wręczała uczestniczka projektu – Hanna Przetak, która koordynowała imprezę oraz Marcin Stempniak.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wydarzenia:

Akcja charytatywna

Wszystkie inicjatywy Liderów i Liderek z Programu BLASK 2 mają element charytatywny. Tak było także tym razem.

Podczas Jarmarku odbyła się zbiórka charytatywna dla Krzysztofa Najdowskiego, który jest narzeczonym jednej z naszych uczestniczek – Magdaleny Piórkowskiej.
Jeśli chcecie poznać historię Krzysia i wesprzeć, kliknijcie tutaj .

Tym razem udało się się zebrać 403 zł. Jak mówi Magdalena to dla nich wielka pomoc:

Nie ma to jak Liderzy.
Jarmark Bożonarodzeniowy z Programem BLASK dobiegł końca, wspaniała współpraca z pełnymi pasji ludźmi, o ogromnych serduchach i determinacją, by razem stworzyć coś wspaniałego.
Wspaniale jest być częścią Program BLASK.
Tutaj nasza najlepsza ekipa odpowiedzialna za dzisiejsze wydarzenie.
Nawet mój debiut wodzireja imprezy spotkał się z aprobatą uczestników Jarmarku.
No i oczywiście podczas wydarzenia odbyła się zbiórka charytatywna dla Krzysztofa Najdowskiego, dzięki której udało nam się zebrać 403 zł!
Bardzo dziękujemy za wszystkie dary. Każda złotówka na wagę złota.
Dla tych, którzy nie byli na Jarmarku, a chcieliby nas wesprzeć zapraszam do zasilenia naszej zrzutki:
https://zrzutka.pl/ejep55
Raz jeszcze dziękuję za dzisiejsze wspaniałe wydarzenie.
Wspaniałości!

dziękuje Magdalena Piórkowska, narzeczona Krzysztofa
Program BLASK 2, czyli Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów

Przypomnijmy, Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów to kompleksowy program przywództwa lokalnego, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmocnienia kompetencji liderskich, związanych przede wszystkim z obszarem zarządzania zespołem, grupą osób lub organizacją. Jest dedykowany liderom grup nieformalnych, organizacji pozarządowych oraz aktywistom i aktywnym społecznikom z terenu powiatu rybnickiego.
Przyszli Liderzy zdobywają odpowiednie kompetencje i umiejętności, tak bardzo potrzebne do zarządzania zespołami, organizacjami i grupami nieformalnymi.

Głównym celem projektu jest wsparcie w rozwoju organizacji trzeciego sektora oraz grup nieformalnych i zapobieganie wypaleniu zawodowemu poprzez rozwój, doskonalenie kompetencji społecznych i podnoszenie wiedzy ich liderów. Organizatorem i pomysłodawcą programu jest Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Sukces ma wielu ojców... Previous post Sukces może mieć wielu ojców…
EkoRamże rozdane! Next post EkoRamże rozdane!