Jacek Sasin

Jacek Sasin na kwarantannie

Jacek Sasin – wicepremier i minister aktywów państwowych przebywa obecnie na kwarantannie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Sam Zainteresowany poinformował o tym fakcie na swoim Twiterze:

Ucinając spekulacje: podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych, jakich ostatnio wiele, miałem kontakt z osobą zakażoną #koronawirus. Obecnie odbywam kwarantannę. Odpoczynku nie planuję – pracuję na regularnych obrotach w formie zdalne

Jacek Sasin odwiedził w ostatnim czasie Śląsk. Wizytował między innymi kopalnię Budryk, gdzie mówił, iż rozważane jest scalenie aktywów wydobywczych, poza Jastrzębską Spółką Węglową, która wydobywa inny węgiel.

Liczba zakażeń w JSW

Jak informuje sama spółka:

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 1648 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest 1476 osób, 154 osoby w Ruchu Zofiówka, 9 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 4 osoby w kopalni Budryk i 5 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 297 osób. Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach. Dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych w kopalni Pniówek (sprzed 10 maja) będzie następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2. Kopalnie JSW, w tym kopalnia Pniówek, na bieżąco realizują zamówienia kontrahentów. Terminowość, jakość i wielkość dostaw do odbiorców są na najwyższym poziomie

Liczba zakażonych w PGG

Najwięcej chorych jest w należących do PGG kopalniach: Jankowice (670), Sośnica (454) i Murcki-Staszic (221). Trwają dalsze badania górników. Badani są pracownicy kopalni rudzkiej Bielszowice, gdzie do poniedziałku potwierdzono 49 przypadków koronawirusa, wobec 38 raportowanych dobę wcześniej.

Od jednego do siedmiu przypadków zakażenia potwierdzono także w innych kopalniach i w tzw. ruchach PGG: Marcel, Rydułtowy, Halemba, Ziemowit, Bolesław Śmiały, Mysłowice-Wesoła i w dwóch zakładach spółki.

Zdjęcie: Wikipedia

Zobacz także: PGG uruchamia infolinię

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

wybuch pieca na Wodzisławskiej Previous post Wybuch pieca na Wodzisławskiej
przestępcy atakują Next post Przestępcy atakują przedsiębiorców