Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Spichlerz”

Historia nie musi być nudna. Młodzież a dziedzictwo lokalne

Członkowie Stowarzyszenie Działań Lokalnych „Spichlerz” z Czernicy od lat zajmują się dziedzictwem. Tym razem szykują coś dla młodzieży.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W myśl zasady, że nikt nie jest za młody, żeby zacząć zajmować się swoimi korzeniami i małą ojczyzną. Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych” jest przeznaczony właśnie na poznanie lokalnego dziedzictwa. Celem projektu jest „odczarowanie” wielkiego słowa jakim jest dziedzictwo historyczne. Pokazanie młodzieży, że wielkie słowa mają, tak naprawdę, bardzo bliskie nam znaczenie i można o nich opowiadać każdemu.

W pierwszym etapie zorganizowane zostaną warsztaty dla młodzieży, które staną się inspiracją do stworzenia „odziedziczonych bajek” – dzieł literackich opowiadających o dziedzictwie. Czytelnikami utworów zostaną dzieci w wieku przedszkolnym. Książki trafią do nich w ramach organizowanych w przedszkolach spotkaniach. Na podstawie powstałych bajek zostanie stworzony także spektakl „Teatru na byfyju”, który stworzy Spółdzielnia Socjalna „Horyzonty Kultury” z Czernicy.


Organizatorzy poszukują młodzieży w wieku 13 – 16 lat z terenu powiatów wodzisławskiego i rybnickiego – osób, które nie boją się wyzwań i chcą spróbować swoich sił jako pisarze.
Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja. ZGŁOŚ SIĘ! Czeka Cię fantastyczna przygoda!

E-mail: [email protected]

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post 10 potwierdzonych przypadków w Czerwionce-Leszczynach
ogień Next post Święto Ogniowe w Żorach inne niż zwykle

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds