Giganci Programowania

Giganci Programowania zapraszają na warsztaty

Ruszyła 9 edycja międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


„Koduj z Gigantami” to międzynarodowy cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online.

Warsztaty poprowadzą trenerzy-programiści. Celem akcji jest inspiracja dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w twórczą aktywność.

Dla uczestników przygotowano zmagania w wielu różnych środowiskach programowania:

  • tworzenie gier w Scratch
  • wyjątkowe przygody w Minecraft
  • profesjonalne tworzenie stron internetowych
  • projektowanie aplikacji na smartfony w AppInventor
  • programy i aplikacje w języku C# oraz Python.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” – miejsce, w którym już od najmłodszych lat wprowadza się uczniów w świat programowania nowych technologii. W trakcie nauki programowania, rozwijają w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudzają kreatywność. Już od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile oraz Meksyku.

Dla uczestników przygotowano serwer na Discordzie – miejsce, w którym mogą zawierać przyjaźnie, chwalić się osiągnięciami i wspólnie grać.

Na wszystkich zajęciach uczniowie tworzą projekt w wybranym środowisku. W ciągu 1,5 godzinnych zajęć jesteśmy w stanie stworzyć gotowy projekt gry lub aplikacji i przetestować ją. Ponadto stworzone projekty można zabrać ze sobą do domu. Zajęcia mają na celu przede wszystkim naukę programowania. Przygotowaliśmy zajęcia z blokowych języków programowania, HTML-a, C# i języka Lua w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poznamy podstawowe pojęcia programowania takie jak pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, losowanie i wiele, wiele innych

mówi Adrian Czechowski, trener Giganci Programowania

Akcja edukacyjna odbędzie się od 11 do 26 września w Polsce, Hiszpanii, Chorwacji, Meksyku, Chile oraz na Słowacji. Dla uczestników przygotowano 10 000 miejsc na zajęcia online oraz stacjonarnie w 90 miastach.

Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Janusz Cieszyński, Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz prezydent Anna Hetman.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Informacja: UM Jastrzębie-Zdrój

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Ekologia i biznes po polsku, czyli o co chodzi z tym gazem?
zbiórka złomu i elektrośmieci Next post Zbiórka złomu i elektrośmieci