Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę po służbie

Dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej, wracając po służbie ulicą Gliwicką, natknął się na daewoo lanosa, który poruszał się „zygzakiem”. Kierowca wielokrotnie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kierujący daewoo 53-latek miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

Lekkomyślność kierowcy

3 lutego, ok. godz. 22:45 dzielnicowy z komisariatu w Kuźni Raciborskiej, jadąc po służbie prywatnym samochodem zauważył na ulicy Gliwickiej, za miejscowością Babice samochód osobowy daewoo lanos. Kierujący nim poruszał się „zygzakiem”, szybko przyśpieszał, gwałtownie hamował, powodując zagrożenie dla innych.

Wzorowa postawa dzielnicowego

Policjant postanowił zatrzymać pirata i pojechał za nim. Pojazd zjechał z drogi na ulicy Gliwickiej w Raciborzu i zatrzymał się na poboczu. Aspirant podbiegł do kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki. Mając podejrzenie, że znajduje się pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalszą jadę. Powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego raciborskiej policji. Patrol, po przybyciu na miejsce sprawdził trzeźwość 53-letniego kierowcy. Okazało się, że w organizmie kierowcy są prawie trzy promile alkoholu.

Konsekwencje

Sprawa trafiła do sądu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą 2 lata więzienia.

Źródło: slaska.policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Fundacja na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu przekazała sprzęt medyczny
Next post Na rybnicką pediatrię trafiły dzieci duszące się z powodu smogu. Wirus RSV

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds