Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę po służbie

Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę po służbie

Dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej, wracając po służbie ulicą Gliwicką, natknął się na daewoo lanosa, który poruszał się „zygzakiem”. Kierowca wielokrotnie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Kierujący daewoo 53-latek miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

Lekkomyślność kierowcy

3 lutego, ok. godz. 22:45 dzielnicowy z komisariatu w Kuźni Raciborskiej, jadąc po służbie prywatnym samochodem zauważył na ulicy Gliwickiej, za miejscowością Babice samochód osobowy daewoo lanos. Kierujący nim poruszał się „zygzakiem”, szybko przyśpieszał, gwałtownie hamował, powodując zagrożenie dla innych.

Wzorowa postawa dzielnicowego

Policjant postanowił zatrzymać pirata i pojechał za nim. Pojazd zjechał z drogi na ulicy Gliwickiej w Raciborzu i zatrzymał się na poboczu. Aspirant podbiegł do kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki. Mając podejrzenie, że znajduje się pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalszą jadę. Powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego raciborskiej policji. Patrol, po przybyciu na miejsce sprawdził trzeźwość 53-letniego kierowcy. Okazało się, że w organizmie kierowcy są prawie trzy promile alkoholu.

Konsekwencje

Sprawa trafiła do sądu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grożą 2 lata więzienia.

Źródło: slaska.policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl